jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۹۷۲۹   ۳۱ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۳

وزیر نیرو با اشاره به خودکفایی کشور در تولید تجهیزات و کالاهای صنعت آب و برق در کشور از بی‌اثر شدن تحریم‌های غرب در حوزه نیرو خبر داد.

به گزارش مهر، مجید نامجو در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان این که در حال حاضر صددرصد جمعیت شهری کشور از نعمت برق برخوردار هستند، گفت:‌ در شرایط فعلی 1331 شهر و بیش از 54 هزار روستا به شبکه برق متصل شده‌اند که این رکورد جـــهانی به شمار می‌رود.

وزیر نیرو از برق‌رسانی به تمامی روستاهای بــــــالای ده خانوار تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد و افزود: با ساخت و راه‌اندازی واحدهای جدید نیروگاهی هم‌اکنون ظرفیت تولید برق ایران به بیش از 67 هزار مگاوات افــــزایش یافتـــه به طوری که جایگاه اول در منطقه خاورمیانه و جایگاه پانزدهم بزرگ‌ترین تولیدکننده برق جهان را در اختیار داریم.

نامجو همچنین درخصوص مهم‌ترین سیاست وزارت نیرو برای مقابله با تحریم‌های جهانی تصریح کرد: در شرایط فعلی صنعت آب و برق کشور به مرز خودکفایی رسیده و اکثر کالا و تجهیزات در داخل کشور طراحی، ساخت و راه‌اندازی می‌شود.وی از افزایش بیش از 38 هزار مگاواتی تولید برق ایران از ابتدای برنامه چهارم توسعه تاکنون خبر داد و تاکید کرد: در 112 سال نخست ورود برق به کشور 38 هزار و 100 مگاوات ظرفیت تولید برق ایجاد شده، اما در هفت سال گذشته تاکنون معادل 38 هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق ایجاد شده است.این مقام مسئول همچنین از افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی آب در سدهای کـشور بـــــه بیش از 52 میلیارد مترمکعب خبر داد و یادآور شد: ‌سال گذشته با ورود 12 میلیارد مترمکعب ذخایر جدید آبی در پشت سدها یک رکورد جدید جهانی حاصل شده است.

وی با تاکید بر این که تحریم‌ها منجر به افزایش هزینه و زمان اجرای پروژه‌های صنعت آب و برق کشور شده، خاطرنشان کرد: اما این تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی منجر به توقف توسعه این صنایع مادر نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر