jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۷۹۳   ۲۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۹

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: سه روستا در این استان در معرض ریزش سنگ قرار دارند.

به گزارش ایسنا، علی روحانی افزود: روستای اسفیدان در شهرستان بجنورد و روستاهای گلیان و بی‌بهره در شهرستان شیروان از روستاهای در معرض تهدید هستند.

وی گفت: این روستاها در دامنه کوه ساخته شده‌است و هر آن امکان دارد که خانه‌های موجود در آنها بر اثر ریزش سنگ که وزن هر کدام از آنها به50 تن یا بیشتر می‌رسد، تخریب شود. برای روستای گلیان، زمینی جهت جابه‌جایی انتخاب شده و در حال حاضر 70 تا 80 واحد مسکونی در این محل احداث شده است.

روحانی با ذکر این‌که هزینه آماده‌سازی برای سکونت در مکان جدید از روستاییان اخذ شده است، افزود: برای جلوگیری از بروز حادثه، با اهالی این روستا صحبت شده است که در منطقه جدید واحدهای مسکونی خود را احداث کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم روستای گلیان نمی‌توانند در مکان قبلی اقدام به ساخت واحد مسکونی کنند، به علت این‌که روستا علاوه بر ریزش سنگ، در حاشیه رودخانه نیز قرار دارد. در حال حاضر، حدود 300 تا 400 خانوار در روستای گلیان سکونت دارند.

وی اضافه کرد: برای جابه‌جایی روستاهای اسفیدان و بی‌بهره نیز تاکنون اقدامی صورت نگرفته است، باید مشاور این دو روستا را برای واگذاری زمین در نقطه جدید بررسی کرده و نظر کارشناسی ارائه دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر