jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۷۶۸۱   ۲۵ تير ۱۳۹۱  |  ۲۰:۱۱

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی و دبیر شورای هدایت استعدادهای درخشان از ابلاغ آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر خبر داد و گفت: بر اساس این آیین‌نامه دانشجویان می‌توانند با لحاظ شرایطی بدون آزمون به مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه یابند.

سعید قدیمی با بیان این‌که از آیین‌نامه قبلی استعدادهای درخشان حدود پنج سال می‌گذرد، به ایسنا گفت: آیین‌نامه قبلی مربوط به سال 86 بود که با توجه به ضرورت‌ها و تغییر نیازها همچون جدی شدن بحث دکتری و... آیین‌نامه جدید پس از بازنگری ابلاغ شده است که دانشگاه‌ها از مهرماه سال جاری بر اساس آیین‌نامه جدید دانشجو پذیرش می‌کنند.

وی اضافه کرد: در آیین‌نامه جدید ورود بدون آزمون به دوره کاردانی حذف شده و شرایطی برای ورود دانشجویان به مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعیین شده است.

به گفته قدیمی، دانشجویان برای اطلاع از شرایط ورود بدون آزمون در مقاطع بالاتر می‌توانند به سایت وزارت علوم به نشانی www.msrt.ir مراجعه کنند.

دبیر شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم با بیان این‌که برگزیدگان علمی برای ورود به مقاطع بالاتر مازاد بر ظرفیت دانشگاه‌ها تعیین می‌شوند، تصریح کرد: بر این اساس هر دانشگاهی می‌تواند 20 درصد ظرفیت هر رشته خود را به دانشجویان استعداد درخشان اختصاص دهد.

وی با اشاره به آماری که مربوط به سال 87 تا 89 است، گفت: 47 هزار و 700 نفر بدون کنکور و از طریق تسهیلات برگزیدگان علمی به مقاطع بالاتر راه یافته‌اند که بر این اساس 29 هزار نفر مربوط به مقطع کارشناسی، 13 هزار و 500 نفر مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و 4200 نفر مربوط به مقطع دکتری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر