شهردار تهران با بیان این که شهرداری دو زمین در مناطق 15 و 19 به باشگاه های استقلال و پرسپولیس واگذار کرده است، گفت: امیدوارم طبق ضابطه این کار دنبال شود و حتما برای ما تیم هایی که متعلق به پایتخت است در اولویت قرار دارد، چنانچه شهرداری اسپانسر این دو تیم نیز بوده است.
کد خبر: ۴۸۷۶۵۲

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح خانه کشتی پهلوان منصور برزگر با بیان این که شهرداری با رویکرد اجتماعی، سالن های ورزشی را افزایش داده است، گفت: این موضوع به ویژه در ورزش های سنتی و بومی که ریشه در فرهنگ جوانمردی دنیا شده است و همچنین ورزش زورخانه ای با بیش از 30 مرکز در تهران راه اندازی شده و خانه های کشتی، سالن‌های چند منظوره، زمین های فوتبال و... به نحوی در تهران ایجاد شده است تا هر شهروندی که بخواهد ورزش کند با طی 300 تا 400 متر به هر طرف که حرکت کند به امکانات ورزشی در پارک ها، سراهای محلات، سالن ها و فرهنگسراها دسترسی داشته باشد.

وی با بیان این که این اقدامات با هدف سلامت جسمی که مقدمه سلامت روحی و معنوی در شهر انجام شده، افزود: قهرمانی با برد به دست می آید اما پهلوانی با گذشت و جوانمردی و می بینیم که جهان پهلوان تختی در مبارزه با رقیب وقتی می داند که یک پای او آسیب دیده از ضعف آن به خاطر برد خود استفاده نمی کند و این خصلت در کشتی گیران ما که عموما خصلت پهلوانی را به آنان می دهند وجود دارد.

قالیباف تصریح کرد: این پهلوانان در مبارزه با نفس قهرمان هستند و نسبت به مردم و ملت خویش روحیه گذشت دارند و این در فرهنگ ایران اسلامی ما بوده و ما باید امروز تلاش کنیم تا آن را در همه عرصه های فرهنگی و ورزشی تقویت کنیم.

شهردار تهران درپاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا در زمین های خاکی به جای ایجاد فضاهای ورزشی ساخت و ساز می شود، اظهارداشت: هرجایی که نیازی به سرانه های فرهنگی و ورزشی بوده حتما اولویت با سرانه های خدماتی هفت گانه از جمله ورزش است اما اگر زمینی متعلق به شهروندی باشد بر اساس کاربری آن اقدام می شود.

وی درخصوص واگذاری ورزشگاه به باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: این کار انجام شده و قرارداد آن بسته شده است اما متاسفانه بعضا باشگاه ها ضوابط قراردادی را که بستند رعایت نمی کنند؛ در این زمینه شهرداری دو زمین در مناطق 15 و 19 را به این باشگاه ها واگذار کرده و یکی از این باشگاه ها قرارداد نیز بسته و در آنجا تمرین هم می کنند که امیدوارم طبق ضابطه این کار دنبال شود و حتما برای ما تیم هایی که متعلق به تهران است در اولویت قرار دارد، چنانچه شهرداری اسپانسر این دو تیم نیز بوده است.

قالیباف با تاکید بر اهمیت نشاط در زندگی، افزود: برای داشتن نشاط در زندگی اول باید جسم سالم داشت و اگر فردی در سلامت جسمی مشکل داشته باشد، نشاط و شادابی لازم را در حوزه های فرهنگی ، اقتصادی و حتی برای نیایش و دعا و حذکات معنوی نیز ندارد و دچار مشکل می شود و حتما سلامت جسمی مقدمه ای برای سایر عرصه های زندگی است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها