jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۷۴۳   ۱۹ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۱۱

خوب است بدانید که...

راه‌های نقل و انتقال خودرو

اگر اتومبیلی خریده یا فروخته‌اید، اما نمی‌دانید چه مدارکی برای انتقال آن نیاز است، خوب است راهنمای امروز را بخوانید تا بدانید:

اصل شناسنامه و کارت ملی فروشنده و خریدار. اصل سند مالکیت خودرو که از سوی پلیس راهور نیروی انتظامی صادر شده است. اصل سند فروش خودرو که از سوی کارخانه سازنده صادر شده است. اصل کارت شناسایی خودرو (در‌صورتی که کارت شناسایی خودرو مفقود شده، برگ تعهدنامه مالک یا نماینده قانونی وی). پرداخت مبلغ جرایم پیشین و گواهی مفاصا حساب اجرائیات (عدم خلافی). بیمه‌نامه معتبر شخص ثالث. سند مالکیت یا اجاره‌نامه خریدار به منظور احراز سکونت وی در نشانی اعلام شده از سوی وی. اصل فیش بانکی پرداخت هزینه‌های نقل و انتقال خودرو، با واریز مبلغ 35 هزار تومان به شماره حساب 2171159013002 به نام خزانه‌داری کل نزد بانک مرکزی. پرداخت مبلغ 3200 تومان بابت هزینه‌های پستی برای ارسال کارت مشخصات جدید خودرو.

1ـ به خاطر داشته باشید از آنجا که هنگام شماره‌گذاری خودروهای وارداتی، اسناد گمرکی آنها اخذ و در سامانه شماره‌گذاری ثبت شده است، برای نقل و انتقال این دسته از خودروها فقط مدارکی مورد نیاز است که مشخصات خودرو و هویت مالک اولیه آن را معلوم کند.

2ـ هم‌اکنون 5 مرکز نقل و انتقال خودرو در تهران این خدمات را ارائه می‌دهند و حضور مالک و خریدار برای انجام امور در مرکز مربوط ضروری است: مراکز اتحاد (انتهای خیابان دماوند)، خاوران (کیلومتر 10 جاده خاوران)، میثم (کیلومتر 17 جاده مخصوص کرج)، الغدیر (یافت‌آباد) و شکوفه (بزرگراه آزادگان، سمت شمالی میدان جهاد). این مراکز روزهای شنبه تا چهارشنبه از 7 صبح تا 14 و 30 دقیقه و پنجشنبه‌ها تا ساعت 12 امور نقل و انتقال خودرو را انجام می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر