jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۸۵۶۵۷   ۱۷ تير ۱۳۹۱  |  ۱۱:۳۴

بر اساس آمار منتشر شده از سوی گمرک کشور میزان واردات خودرو و قطعات آن در سه ماهه نخست سال جاری با رقمی در حدود 460 میلیون دلار چهار برابر صادرات این محصول با رقمی در حدود 111 میلیون دلار بوده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در سایت رسمی گمرک ایران میزان واردات خوردو و انواع قطعات این کالا در سه ماه ابتدایی سال بیش از چهار برابر میزان صادرات کشور بوده است.

نکته جالب توجه در آمارهای منتشر شده گواه این موضوع است که محصولات وارد شده به کشور در سه ماه نخست سال بیشتر شامل خودروهای سواری، خودروهای تجاری، خودروهای راهسازی، تراکتور و قطعات آنها می‌شود، در حالی که صادرات شامل محصولاتی مانند خودروی سواری، تراکتور، قطعات خودرو و لوازم یدکی است.

خودروهای وارداتی از 31 کشور شامل امارات، چین، کره، ژاپن، ایتالیا، سوریه، سوئد، ترکیه، فرانسه، هند، مالزی، رومانی، بلژیک،تایلند، صربستان، هلند، اتریش، برزیل، عراق، روسیه، آمریکا، بلاروس، آلمان، لهستان، عمان، کویت، اسپانیا،تایوان، بلغارستان،سنگاپور و هنگ‌کنگ بوده است.

با این حال، آمار منتشر شده هنوز به تفکیک میزان خودروهای وارداتی و صادراتی و مهمتر از آن میزان واردات قطعات و لوازم یدکی خودرو را مشخص نکرده است.

مشخص شدن تفکیکی این آمار به طور حتم به موضوع واردات قطعات خودرو به کشور به ویژه خودروهای ساخت داخل کمک خواهد کرد.(سایت تولید ایرانی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر