jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۷۸۲   ۲۸ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

دیپلمات‌های غربی از ارائه پیش‌نویس قطعنامه جدید روسیه درخصوص سوریه به شورای امنیت سازمان ملل خبر دادند.

به گزارش ایسنا، دیپلمات‌های غربی گفتند: 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته پیش‌نویس قطعنامه جدید روسیه را مورد بررسی قرار دادند، اما جزئیات آن تاکنون فاش نشده است. این سومین پیش‌نویسی است که مسکو طی ماه جاری به این شورا ارائه می‌دهد.

روسیه اولین پیش‌نویس قطعنامه خود را در 15 دسامبر ارائه داد و کشورهای غربی توافق کردند تا آن را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دهند، اما از آن زمان تاکنون پیشرفت کمی حاصل شده است. دیپلمات‌های غربی می‌گویند نمی‌توانند موضع روسیه را بپذیرند، زیرا هم دولت و هم مخالفان را محکوم می‌کند. آنها در ادامه روسیه را به شکست در مذاکرات جدی متهم کرده و گفتند روسیه تلاش دارد تا برای دمشق زمان بخرد. روسیه نیز در واکنش به این اظهارات اعلام کرد قصد دارد جلوی تصویب هر نوع قطعنامه‌ای را بگیرد که منجر به مداخله غرب در سوریه می‌شود.از سوی دیگر، در پی مطرح شدن تردیدهایی از سوی برخی کشورها نسبت به ماموریت ناظران اتحادیه عرب در سوریه، سخنگوی سازمان ملل اظهار کرد که این سازمان پس از جلسه اتحادیه عرب درخصوص تحولات سوریه کار خود را در مورد آموزش ناظران آن آغاز خواهد کرد و برای این منظور گروهی از کارشناسان سازمان ملل راهی قاهره، پایتخت مصر خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر