jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۶۷۱   ۲۷ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

این پایانه با ظرفیت 10 میلیون بشکه نفت در بندر گناوه در دست ساخت است

ساخت نخستین پایانه نفت خصوصی کشور

ساخت نخستین پایانه نفت خصوصی کشور در خلیج‌فارس آغاز شده است. به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: این پایانه نفتی شامل 14 مخزن جدید نفتی با ظرفیت ذخیره‌سازی 10 میلیون بشکه نفت خام، در بندر گناوه به عنوان پایانه پشتیبان جزیره خارک در دست ساخت است.

اکنون 44 مخزن ذخیره‌سازی نفت خام با ظرفیت اسمی 24 میلیون بشکه در خارک وجود دارد و 4 مخزن نفتی نیز با ظرفیت هر کدام یک میلیون بشکه از سال 87 در بزرگ‌ترین جزیره نفتی خلیج فارس در دست ساخت است که اکنون بیش از 25 درصد پیشرفت دارد. با بهره‌برداری از آنها ظرفیت ذخیره‌سازی نفت در خارک به 28 میلیون بشکه می‌رسد.

موسوی افزود: با بهره‌برداری از 14 مخزن ذخیره نفت خام در بندر گناوه ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام در شرکت پایانه‌های نفتی به 38 میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

ساخت مخازن معمولا 4 تا 5/4 سال طول می‌کشد.

وی گفت: ساخت این مخازن ضمن تداوم تولید پایدار نفت خام و تکمیل و ارتقای زنجیره ارزشی نفت در کشور و افزایش کیفیت نفت خام، کاهش احتمال خطر بالای نفت‌ریزی و کاهش دوره زمانی تعمیرات از 13 به 7 سال، بهبود وضعیت بازاریابی و افزایش ظرفیت نفت خام صادراتی در منطقه خلیج‌فارس را در پی دارد.جزیره خارک بزرگ‌ترین پایانه صادرات نفت خام ایران است که بیش از 95 درصد نفت کشور از این پایانه صادر می‌شود.

کالای تحریم شده را بدون مشکل وارد می‌کنیم

در همین حال، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: تحریم‌ها آنچنان که گفته می‌شود اثری نداشته است.به گزارش واحد مرکزی خبر، مهدی فکور در نشست خبری افزود: توربوکمپرسور از مواردی است که فروش آن به ایران تحریم شده ولی تاکنون موفق به وارد کردن 22 دستگاه از آن به کشور شده‌‌ایم.وی گفت: این دستگاه‌ها نه به قیمت گزاف یا با ترک تشریفات بلکه به صورت مناقصه خریداری شده است.مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ادامه داد: در خصوص تحریم‌ها اروپایی‌ها با مشکلاتی که در حوزه یورو دارند، باید به فکر خودشان باشند.وی افزود: برداشت ما از میادین مشترک باید به گونه‌ای باشد که حداکثر برداشت را در برنامه داشته باشیم و به شکلی عمل کنیم که بهترین خروجی را از چاه‌ها داشته باشیم تا آنها را از دست ندهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر