jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۵۱۸۴۳   ۲۴ دی ۱۳۹۰  |  ۱۸:۲۶

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اعلام اینکه در حال حاضر 135سد در دست ساخت و همین میزان نیز در دست مطالعه است، از دستور رئیس جمهور برای تکمبل تمام سدسازی ها تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد.

محمدرضا عطارزاده با اعلام اینکه از جمله اقدامات وزارت نیرو ذخیره سازی آب در زمان بارش است، گفت: در این رابطه از سالهای قبل تاکنون اقدامات وسیعی انجام شده است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه در سالجاری بالاترین ظرفیت در ذخیره سازی و ساخت مخازن سد به میزان 12 میلیارد متر مکعب یا به بهره برداری رسیده و یا آبگیری شده است، اظهار داشت: بهره گیری از نزولات آسمانی و بارشها، اقدامی است که مورد توجه قرار دارد.

عطارزاده با تاکید بر اینکه از 12 میلیارد مترمکعب مخازن ایجاد شده بخشی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: امسال به عنوان سال خودکفایی ساخت و بهره برداری از سدها محسوب می شود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو افزود: اقدامات که تاکنون در زمینه سد سازی ها و ذخیره آب انجام شده، باعث کاهش فشار در خشکسالی ها شده است، ضمن اینکه تلاشهای زیادی شده که این حوزه به وضعیت تکمیلی بهره برداری از ذخایر در زمان بارشها برسد.

وی خاطر نشان کرد: در هر حال تاکنون حدود 135 سد در حال ساخت داریم و همین حدود نیز در دست مطالعه داریم، این پروژه ها با هدف ذخیره سازی و استحصال بارشها دنبال می شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر