jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۷۰۵   ۲۴ دی ۱۳۹۰  |  ۱۷:۵۳

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با هیئت اعزامی موسسه تبادلات آکادمیک آلمان DAAD گفت: تبادل استاد و دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و ایجاد کرسی زبان فارسی در دانشگاه های آلمان از محورهای است که می تواند به گسترش همکاریهای علمی دو کشور کمک کند.

 هیئت اعزامی موسسه تبادلات آکادمیک آلمان DAAD در نشستی با دکتر ارسلان قربانی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در خصوص گسترش همکاریهای علمی مشترک دیدار و گفتگو کردند و قربانی در این نشست با اشاره به اهمیت روابط بین الملل و همکاری های دوجانبه گفت: دیپلماسی ما دیپلماسی آکادمیک است و در تلاشیم بر این اساس روابط علمی خود را با دنیا گسترش دهیم.

وی با اشاره به پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری که از سال 2009 با موسسه DAAD   در جریان است، اظهار امیدواری کرد طی ماه های آینده این تفاهم نامه نهایی شود و امضای آن زمینه را برای نهادینه کردن همکاری های علمی به ویژه در بخش دانشجویی فراهم کند.

دکتر کریستین هول شوستر رئیس دایره شمال آفریقا و خاورمیانه موسسه DAAD هم با اشاره به روابط دیرینه بین آلمان و ایران با تمجید از فرهنگ و روابط دوستانه ایرانیان، خواستار توسعه همکاری های علمی بین دو کشور شد.

وی افزود: امضای یادداشت تفاهم با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است و سفارت آلمان نیز برای گسترش روابط علمی و فرهنگی با ایران بسیار فعالیت می کند و ما آمادگی داریم که  در صورت موافقت، مربی و مدرس زبان آلمانی به ایران اعزام شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

دکتر سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه مهمی به دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چند نکته مهم و اساسی در زمینه واکسن و ایمن‌سازی جامعه علیه ویروس کرونا متذکر شدند. در این نامه به موارد مهمی در خصوص خرید واکسن و فرآیند واکسیناسیون اشاره شده است که به نظر می‌رسد باید مورد توجه دولت و نظام سلامت قرار گیرد.

بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر