jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۵۰۸۸۸   ۲۰ دی ۱۳۹۰  |  ۱۳:۴۸

آمار انفجار امروز سه شنبه در بازاری در شمال غرب پاکستان به سی و پنج کشته و دست‌کم شصت و نه زخمی افزایش یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد ، این مرگبارترین حمله در پاکستان از پانزده سپتامبر گذشته است که چهل و شش نفر بر اثر حمله انتحاری در مراسم تشییع جنازه در منطقه دیر السفلی کشته شدند.

وقفه در حملات خونین در پاکستان، به شایعه مذاکرات بین مقامات و طالبان دامن زده بود که طالبان آن را تکذیب کرد.

حمله روز سه شنبه در جمرود، یکی از شهرهای اصلی منطقه قبیله‌ای خیبر در مرز افغانستان روی داد.پیش‌تر آمار این حمله، بیست و شش کشته و بیش از شصت زخمی اعلام شده بود.

شکیل خان عمرزای یکی از مسئولان محلی اعلام کرد بر اساس اطلاعات اولیه بمبی که در یک مینی بوس جا سازی شده بود عامل این انفجار بوده است.

وی افزود : آمار این انفجار تاکنون سی و پنج کشته و شصت و نه  زخمی است اما احتمال دارد آمار تلفات افزایش پیدا کند زیرا حال یازده تن از زخمی ها وخیم است.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر