jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۴۵۰۸۳۷   ۱۹ دی ۱۳۹۰  |  ۲۲:۴۲

یک جوان 33 ساله انگلیسی نرم افزاری را ویژه "آی- فون" و "آی- پد" توسعه داده است که به تازه پدران در خواباندن نوزادان کمک می کند.

صدای خوش امواج دریا، تیک تیک باران بر روی سقف یک خودرو، صدای هیس هیس یک پنکه، صدای سفید (صدای رادیو یا تلویزیونی که درست کار نمی کنند)، صداری قطار بخار، قورباغه ای که در یک جنگل گرمسیری غورغور می کند و  صدای آب پاش در یک باغ اصوات، آواها و ملودی‌هایی هستند که می توانند خواب را به چشمان نوزادان و کودکان و شاید حتی بزرگسالان بیاورند.

یک جوان 33 ساله انگلیسی اهل ولز جنوبی به نام "ماتیو نیفیلد" با کشف این مسئله، برنامه جانبی را ویژه "آی- فون" و "آی- پد" توسعه داد که می تواند به تازه پدران در خواباندن کودکان کمک کنند.

براساس گزارش دیلی میل، این جوان که پس از به دنیا آمدن دوقلوهایش دچار بی خوابی شده بود در این خصوص گفت: " در فروشگاه برنامه های جانبی اپل به دنبال چیزی گشتم تا به من کمک کند آنها را بخوابانم، اما هیچی پیدا نکردم. بنابراین برنامه جانبی خودم را ساختم که بسیار کاربردی است."

این پدر جوان که برای حل بی خوابی و خستگی مزمن خود به خاطر نوزادان (همیشه دو صدای جیغ بدتر از یک صدای جیغ است) توانست به طور خودکفا این مشکل را حل کند تاکنون توانسته است 60 هزار پوند در سال به خاطر این برنامه جانبی درآمد به دست آورد.

این برنامه جانبی که "صدای سفید محیط" نام دارد و توسط تمام تازه پدران مالک "آی- فون" و "آی- پد" از روی سایت App Store اپل در دو نسخه قابل استفاده است.

نسخه رایگان آن محتوی 12 صدای خواب آور محیط است و نسخه پولی آن، 150 گزینه را ارائه می کند.

اکنون دوقلوهای ماتیو که یکساله شده اند تمام شب را می خوابند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو