jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۱۲۳۳   ۲۹ آبان ۱۳۹۰  |  ۱۹:۱۸

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری کنکورهای آزمایشی در مدارس غیرقانونی است و برای مدیران آن مدرسه تخلف محسوب می‌شود.

عبدالامیر عرفی در گفت‌وگو با مهر افزود: طبق بخشنامه‌ای که حدود یک ماه پیش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کردیم، اگر مدیر مدرسه‌ای بخواهد در جهت کیفیت‌بخشی به آموزش‌های خود آزمون پیشرفت تحصیلی یا کنکور آزمایشی با همکاری موسسات غیردولتی برگزار کند، ابتدا باید این موضوع را با اداره کل در میان گذاشته و فرم‌های مربوط را پر کند و سپس در صورت تایید آن موسسه از سوی معاونت آموزشی اجازه فعالیت دارد.

مدیرکل سنجش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مدیران مدارس نمی‌توانند هر نوع آزمونی را بدون مجوز اداره کل برگزار کنند و اگر آموزش و پرورش به هر شکلی این موضوع را متوجه شود برای مدیر مدرسه تخلف محسوب می‌شود.

عرفی افزود: در حقیقت با این روش به دنبال حذف آزمون‌های متعدد و غیرضروری هستیم که در برخی از مدارس برگزار می‌شود و آموزش‌های عادی را دچار اختلال می‌کند.

پیش از این نیز مدیرکل سنجش وزارت آموزش و پرورش گفته بود: تمام مراکز خصوصی که قصد برگزاری کنکورهای آزمایشی در مدارس را دارند، از این پس باید از وزارت آموزش و پرورش مجوز لازم را کسب کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر