jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۶۴۰۰   ۳۰ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۱۱

همه می‌دانستند که بیمارستان امام‌رضا(ع) میزبان قدوم مبارکش خواهد شد. در چند روز گذشته همه چشم‌انتظار این اتفاق بودند؛ آخر مگر می‌شد شاعر اهل بیت و انقلاب اسلامی روی تخت بیمارستان، چشم انتظار دیدار مرادش باشد و این آرزو تحقق پیدا نکند.

شاعری که بیش از 3سال و نیم است به دلیل عارضه ریوی در وضعیت خاص پزشکی به سر می‌برد و هم‌اکنون در بخش ICU بیمارستان امام رضا‌(ع) شهرستان کرمانشاه بستری است، ظهر روز پنجشنبه بار دیگر به ملاقات چهره‌ای نورانی نائل آمد که در وصفش سروده بود:

نمی‌گویم که در عالم ولی نیست

ولی بالاتر از سیدعلی نیست

عیادت رهبر معظم انقلاب از احمد عزیزی روی تخت بیمارستان، اگر چه نخستین ملاقات این شاعر ولایی با ولی امر مسلمین نبود، اما این بار برخلاف تمام دیدارهای پیش از این، او میزبان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود و نه مهمان. شاید ظهر پنجشنبه، زمانی که خورشید انقلاب اسلامی، فضای بیمارستان امام رضا(ع) را روشن کرد، ذهن و خاطر احمد عزیزی را به شب‌های ماه مبارک رمضانی برد که او مهمان جلسات دیدار رهبری با شاعران می‌شد؛ شب‌هایی که او اشعارش را می‌خواند و به نقدها و نصایح مرادش گوش می‌سپرد. اگر چه آنچه در ذهن این شاعر بزرگ معاصر ایران گذشت، به دلیل سکوت 3 ساله‌اش بر زبانش جاری نشد، اما چهره او در تمام طول این دیدار نشان می‌داد که از این ملاقات به وجد آمده است.

زینب عزیزی، خواهر این شاعر در گفت‌وگو با مهر با بیان این‌که احمد عزیزی از تصمیم رهبر معظم انقلاب برای عیادت از خود در بیماستان امام رضا(ع) اطلاع نداشته و پیش از ورود ایشان به بخش مراقبت‌های ویژه، در خواب بوده است، در توصیف این ملاقات گفت: این دیدار آن‌قدر برایمان مملو از زیبایی، لذت و حلاوت بود که من از شوق دیدن رهبر معظم انقلاب، متوجه زمان دقیق آن نشدم، ولی فکر می‌کنم حوالی ساعت 12 بود و حدود 10 دقیقه به طول انجامید. وی ادامه داد: من احمد را بیدار کردم و او بلافاصله پس از رویت سیمای رهبر معظم انقلاب، ابتدا گریه کرد، بعد خندید و بعد ذوق‌زده شد.

خواهر احمد عزیزی افزود: ایشان دست مبارکشان را بر سر احمد کشیدند و به او گفتند: «در این لحظات بیشتر با خدای خودت خلوت کن».

زینب عزیزی با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در استان کرمانشاه گفت: شهر ما در این چند روز پر از عطر ولایت شده است و من روز پنجشنبه این توفیق را یافتم تا لذت در کنار رهبر بودن را با تمام وجودم حس کنم.

رضا عظیمی ‌‌/‌‌ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر