jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۴۴۹۱   ۲۲ مهر ۱۳۹۰  |  ۱۷:۳۳

درهای جاذبه‌های گردشگری یونان به روی گردشگران به دلیل اعتصاب کارکنان بخش‌های مختلف خدمات عمومی و حمل و نقل بسته شد.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که اعتصاب کارکنان بخش‌های مختلف خدمات عمومی و حمل و نقل در شهرهای مختلف یونان در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت، مشکلاتی را برای گردشگران این کشور به وجود آورده، از روز گذشته درهای جاذبه‌های گردشگری یونان نیز به روی گردشگران بسته شد.

به گزارش یورونیوز، در روزهای گذشته هزاران تن در جلوی مجموعه تاریخی «آکروپلیس» در مرکز آتن، پایتخت یونان، دست به تظاهرات زده که این مساله منجر به بسته شدن درهای این سایت گردشگری به روی گردشگران شد. این در حالی است که در تاریخ پنجم اکتبر نیز ساختمان وزارت گردشگری یونان در شهر آتن برای ساعاتی به اشغال معترضان درآمد.

اکنون فعالیت اتوبوس‌ها، قطارهای مترو تاکسی‌ها تقریبا در یونان متوقف شده و ماموران برج مراقبت فرودگاه‌ها بر سر کار خود حاضر نشده‌اند که حاصل آن لغو بسیاری پروازها بوده است.

البته گردشگرانی که دراین کشور به سر می بردند، پیش از آغاز اعتصاب تمامی تلاش خود را برای خروج از این کشور انجام دادند، با این وجود هنوز هزاران گردشگر در یونان سرگردانند، این در حالی است که در ماه‌های گذشته اعتصاب رانندگان تاکسی در آتن و رستوران‌داران در مناطق مختلف یونان به دو معضل صنعت گردشگری این کشور تبدیل شده بودند.

در همین حال کارشناسان، یکی از راهکارهای بهبود شرایط اقتصادی یونان را توسعه‌ صنعت گردشگری می‌دانند و دولت یونان نیز قصد دارد با نوسازی زیرساخت‌های صنعت گردشگری این کشور و میزبانی از 15 میلیون گردشگر در سال جاری میلادی، بر بخشی از مشکلات اقتصادی‌اش فائق آید که در این راستا نوسازی و استاندارد‌سازی هتل‌ها، جذب سرمایه‌گذری خارجی و ایجاد مسیر‌های ویژه‌ای برای بازدید گردشگران معلول از جاذبه‌های گردشگری‌ را در اولویت قرار گرفته است.

در این شرایط از چندین ماه قبل آژانس‌های مسافرتی از کاهش شدید گردشگران یونان و جایگزین شدن این کشور با ترکیه توسط گردشگران خبر داده‌اند. این شرایط به‌ ویژه در جزایر گردشگری زیبای منطقه‌ کرت یونان بیشتر به چشم می‌خورد و ادامه‌ آن می‌تواند شرایط اقتصادی کشور یونان که در حال حاضر با یک بحران عظیم اقتصادی دست به گریبان است را وخیم‌تر کند.

اتحادیه‌ اروپا در ماه مارس، بر اساس یک نظر‌سنجی، یونان را که از جاذبه‌های متنوع گردشگری بهره‌ می‌برد، به عنوان چهارمین مقصد گردشگری مورد علاقه گردشگران کشورهای عضو این اتحادیه معرفی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر