jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۲۸۳۷   ۱۳ مهر ۱۳۹۰  |  ۲۳:۵۴

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت 30 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه، گفت: شمار اعضای هیات علمی دانشگاه تا سال 94 دو برابر می‌شود و تعداد دانشجویان کارشناسی در تهران کاهش می‌یابد.

عبد‌الله جاسبی با تاکید بر سیاست دانشگاه مبنی بر توسعه واحد‌های مختلف در اطراف تهران به ایسنا افزود: یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه آزاد این است که واحدهای دانشگاه را در اطراف تهران توسعه دهد؛ چرا که سعی بر این است که جمعیت دانشجویی در مرکز تهران کاهش یابد و این واحدها فقط به توسعه تحصیلات تکمیلی بپردازند.

وی اضافه کرد: ما در ابتدای تأسیس دانشگاه آزاد حتی پیش‌بینی این روزها را هم نمی‌کر‌دیم و امسال سی‌امین سال تاسیس این دانشگاه را جشن می‌گیریم.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: در طول این 30 سال فرازونشیب‌ها و پستی‌ و بلندی‌های زیادی را پشت سر گذاشتیم و با مشکلات بسیار جدی روبه‌رو شده‌ایم که اگر لطف و عنایت خدا نبود حتما ما را از پا در می‌آورد.

وی با بیان این‌که دانشگاه آزاد با وجود همه مخالفت‌ها، سربلند ایستاده و نظاره‌گر این شکوه و عظمتی است که در حال تکامل است، اظهار کرد: خیلی‌ها تلاش‌ کردند که این حرکت مقدس علمی در بستر اخلاق اسلامی را متوقف کنند و بر این اساس با سنگ اندازی سعی در تخریب آن داشتند.

جاسبی افزود: اشتباه آنها این بود که فکر می‌کردند که این کار، کار من یا آقای هاشمی و برخی از بزرگان است، در حالی که این کار فقط کار خدا بود و این را نباید به حساب بنده گذاشت.

وی به اشاره به آغاز دهه چهارم فعالیت دانشگاه،‌ به عنوان دهه رقابت بین‌المللی، گفت: باید به جایی برسیم که هر واحد دانشگاه آزاد در مقالات ISI رتبه اول را کسب کند.

رئیس دانشگاه آزاد افزود:‌ برای انجام این ماموریت باید مقدماتی چون ایجاد شعب‌ مختلف در کشورهای خارجی و حضور در مجامع بین‌الملل فراهم شود، بنابراین کاری شدنی است؛ چرا که شعار‌هایی که می‌دهیم باید واقع‌بینانه باشد.

وی با بیان این‌که امروزه هر کسی کامپیوتر، زبان و تحصیلات نداشته باشد بی‌سواد است، خاطرنشان کرد: نباید دانشگاه را مکانی برای فراهم کردن شغل دانست؛ چرا که دانشگاه محلی برای علم اندوزی و ارتقای فرهنگ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر