jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۳۲۴۱۲   ۱۱ مهر ۱۳۹۰  |  ۲۳:۱۸

مشاور معاون توسعه اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : در اصلاح قانون کار به مفاهیم بهره وری و بهبود روابط کارگر و کارفرما توجه ویژه شده است.

به گزارش جام جم آنلاین، مسلم خانی در مصاحبه با  " رادیو اقتصاد " افزود : قانون کار فعلی در اویل دهه 1360 و در شرایط خاص و هیجان های ویژه سالهای اول پیروزی انقلاب اسلامی به تصویب رسیده است و امروز با توجه به نیازهای جدید اصلاح می شود.

وی گفت : در برنامه های سوم و چهارم مکلف بودیم  برای اصلاح قانون اقدام کنیم اما چون حساسیت های زیادی روی اصلاح این قانون وجود داشت تاکنون انجام نشده است.

خانی اظهار داشت : اکنون که در سال نخست برنامه پنجم هستیم ، نخستین ویرایش اصلاحیه قانون کار را ارائه کرده ایم.

وی گفت : در قانون کار موجود تا حدودی به موضوع های سرمایه گذاری ، حمایت از تولید  ، توسعه اشتغال و مباحث بهره وری ، نگاه جدی نشده است.

مشاور معاون توسعه اشتغال وزارت  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : در ویرایش جدید که آماده شده است و به زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود به این مودار توجه کرده ایم  و منافع کارگر و کارفرما را مدنظر داریم تا با رویکرد تولید محوری و توسعه محوری در کنار هم تلاش کنند.

وی تصریح کرد : قانون کار موجود خیلی به این مفاهیم نزدیک نیست و  امیدواریم قانون جدید که بزودی در مجلس مطرح خواهد شد و با تلاش نمایندگان هم روابط کارگر و کارفرما بهتر و پایدار شود و هم به توسعه اشتغال و مدیریت بازار کار کمک کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر