jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۴۲۴۵۰۱   ۰۴ شهريور ۱۳۹۰  |  ۱۵:۲۴

ایران اسلامی در روز جهانی قدس صحنه حضور گسترده گروههای مختلف مردمی بود که با شعارهای کوبنده مرگ بر اسرائیل نابودی رژیم غاصب صهیونیستی و آزادی قدس شریف را سر دادند.

 خراسان رضوی:

به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ راهپیمایی روز قدس در مشهد مقدس و سایر شهرستانهای خراسان رضوی برگزار شد.

همه گروههای مردم اعم از پیرو جوان، زن و مرد، روحانیان، دانشجویان و دانشگاهیان، اصناف، هنرمندان، ورزشکاران، بسیجیان، پزشکان و کارمندان امروز با مشت‌های گره کرده و حضوری پر صلابت در راهپیمایی روز قدس حضور یافته اند تا اسرائیل غاصب، آمریکا و دیگر سران سلطه و قدرت ببینند و بدانند در برابر این وحدت اسلامی راه به جایی نخواهند برد و موج بیداری اسلامی که امروز منطقه را فراگرفته است این ایادی کفر را به ورطه نیستی فرو خواهد برد.

قم:

مردم روزه دار و همیشه در صحنه قم در سی و سومین راهپیمایی روز قدس از مسیرهای دهگانه به سمت میدان شهید مطهری محل آغاز راهپیمایی حرکت خود را آغاز کردند و فریادهای الله اکبر و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

هرمزگان:

حافظان تنگه هرمز و خلیج فارس شیعه و سنی در شهرها، بنادر و جزایر هرمزگان دوشادوش هم یکصدا و یکدل آزادی قدس شریف و شکست رژیم صهیونیستی را فریاد زدند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی با فریادهایی که لرزه بر اندام اسرائیل غاصب و حامیانش انداخته است به سمت میعادگاههای نماز جمعه حرکت کردند.

سیستان و بلوچستان:

مردم غیور و مرز دار استان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر حمایت قاطع خود را از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین اعلام کردند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی با سردادن شعارهایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و قیام انتفاضه با آرمانهای بلند امام راحل و شهیدان گلگون کفن تجدید پیمان کردند.

بجنورد:

مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار استان خراسان شمالی همزمان با سراسرکشور با حضور تحسین برانگیز و پرشور خود، راهپیمایی روز قدس را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار کردند.

در این راهپیمایی باشکوه که از ساعت10و30 دقیقه صبح از میادین اصلی شهرهای استان آغاز شد، اقوام مختلف خراسان شمالی از جمله ترک، ترکمن، تات،کرد و فارس با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، الگویی کامل از اتحاد و انسجام را نشان دادند و با محکوم کردن سیاست‌های استکبار جهانی برآزادی قدس شریف تاکید کردند.

کرج:

همزمان با سراسر کشور راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور هزاران نفر از شهروندان روزه دار استان البرز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار شد.

این راهپیمایی با حضور گسترده گروههای مختلف مردم و با شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا در مسیر خیابان شهید بهشتی کرج به طرف مصلی کرج آغاز شد.

راهپیمایان در شهر کرج در پایان راهپیمایی با تجمع درمصلای امام خمینی کرج به قرائت قطع نامه پرداختند.

 اردبیل:

راهپیمایان در مسیر ایستگاه سرعین تا مصلی اردبیل که نقطه پایانی مسیر راهپیمایی است حرکت خود را آغاز کردند و با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ندای آزادی قدس شریف را سر دادند.

علی رغم برودت هوا نسبت به روزهای گذشته حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی امروز چشمگیر بود.

اهواز:

 روزه داران متدین خوزستانی همزمان با سراسر کشور با حضور در میادین اصلی شهر فریاد حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین را سر دادند.

راهپیمایان با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خشم خود را از جنایات ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس نشان می‌دهند.

عشایر غیور عرب، لر، بختیاری، دزفولی و شوشتری برای شرکت پرشور در این راهپیمایی اعلام آمادگی کردند.

کرمان:

روزه داران کرمانی همچون دیگر هموطنان خود، پس از پیروزى انـقلاب شکوهمند اسلامى مسأله آزاد سازى فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان هایشان قرار دادند و همه ساله روز قدس را به روز فریاد کشیده بر سر ستمکاران تاریخ تبدیل کردند.

سنندج:

مردم روزه دار و متعهد کردستانی امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به منظور پاسداشت آرمان‌های والای امام راحل در نامگذاری روز جهانی قدس با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا خشم و نفرت خویش را از اشغالگران بیت المقدس نشان دادند.

 شیراز:

 راهپیمایی در شیراز با قرائت قرآن آغاز شد و پس از آن جمعیت حاضر با خواندن زیارت عاشورا و دعای فرج راهپیمایی خود را از چهارراه پانزده خرداد آغاز کردند.

راهپیمایان شیرازی با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا در مصلی جمعه و حرم مطهرحضرت احمدبن موسی شاهچراغ تجمع کردند و به قرائت قطع نامه پرداختند.

خرم آباد:

درمراسم راهپیمایی روز قدس همچون سال‌های گذشته، شخصیت‌های و مسوولان استانی ازجمله نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران حضور داشتند.

سخنران ویژه مراسم روز قدس در خرم آباد حسن شریعت نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بود.

 قزوین:

راهپیمایان در قزوین با حرکت از چهار راه ولی عصر، میدان میرعماد و چهار راه شهدا، مکانهای تعیین شده برای تجمع، حرکت خود را به سمت مسجدالنبی میعادگاه نماز جمعه و برگزاری یک

راهپیمایی با شکوه دیگر در حمایت از قدس شریف و لبیک به آرمانهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب آغاز کردند.

باوجودی که ساعت آغاز تجمع راهپیمایان در شهر قزوین 10 و 30 دقیقه صبح و ساعت شروع راهپیمایی 11 صبح اعلام شده بود، بسیاری از مردم مومن و روزه دار از ساعت 10 صبح امروز در سه محل اعلام شده برای راهپیمایی تجمع کرده بودند.

همدان:

امت حزب الله در این مراسم با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا از میدان امام خمینی به سوی حسینیه امام راهپیمایی کردند.

هزاران نفر از شهروندان روزه دار با حمل پارچه نوشته‌های آزادی قبله نخست مسلمانان را خواستار  شدند.

توزیع 10 هزار برگه تبلیغاتی درباره فلسطین بین شرکت‌کنندگان از جمله برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان در این روز بود.

 گرگان:

در روز نمایش اقتدار مسلمانان برابر مظلوم ستیزیان جهان در گلستان شیعه وسنی و همه اقوام آمده بودند تا همبستگی خود را با دیگر مسلمانان جهان به ویژه ساکنان قدس شریف بار دیگر اثبات کنند.

مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، قدس آزاد باید گردد از جمله شعارهای مردم گلستان در این راهپیمایی بود.

راهپیمایی عظیم روز قدس امروز در 34 منطقه گلستان برپا شد.

در گرگان هم مردم راهپیمایی خود را از دقایقی قبل از چهار راه میدان تا مصلی وحدت این شهر آغاز کرده بودند.

یاسوج:

امروز شهرها، بخشها و روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد راهپیمایی گسترده مومنان روزه داری بود که با شعارهای کوبنده، ضمن اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین آزادی قدس شریف را خواستار شدند.

 مردمی که طی 31 سال گذشته به ندای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران لبیک گفته‌اند امروز هم با احساس هم دردی نسبت به برادران و خواهران دینی خود در فلسطین اشغالی، نشان دادند که آنها تنها نیستند.

اصفهان:

هزاران نفر از مردم این شهر در قالب گروهها و دسته‌های مختلف از مسیرهای اعلام شده به سمت میدان تاریخی امام این شهر وارد این میدان تاریخی شدند و با سردادن شعارهای مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل آزادی قدس شریف و حمایت مجامع بین‌المللی را از مردم مظلوم فلسطین فریاد می‌زنند.

حضور جوانان و نوجوانان کفن پوش، به آتش کشیده شدن پرچم آمریکا و انگلیس و حمل دست نوشته‌های مردمی برضد رژیم غاصب اسرائیل به دست کودکان و نونهالان از جلوه‌های ویژه این مراسم بود.

نمایشگاههای کتاب، محصولات فرهنگی و مذهبی و غرفه نقاشی کودک در قسمتهای مختلف این میدان برپا شد. ورزشکاران رزمی کار هم در قسمتی از میدان امام مشغول انجام حرکات نمایشی رزمی بودند و هواداران تیمهای فوتبال سپاهان و ذوب آهن نیز در راهپیمایی روز قدس حضور داشتند.

 آبادان:

مردم قهرمان پرور و استکبار ستیز آبادان و خرمشهر امروز به نشان مبارزه با دسیسه‌های شوم استکبار جهانی راهپیمایی و بر دفاع همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین تاکید کردند.

شرکت کنندگان با شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، فلسطین ـ فلسطین حمایتت می‌کنیم، انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیزم و آمریکای جنایت کار اعلام کردند.

رشت:

باران امروز با راهپیمایان روز جهانی قدس در گیلان هم صدا بود.

راهپیمایی روز جهانی قدس امروز در رشت و دیگر شهرهای گیلان با بازشدن چترهای راهپیمایان جلوه‌ای دیدنی تر داشت.

مادرانی که چتر بدست فرزندان خردسالشان را درآغوش داشتند، جانبازانی که نشسته برصندلی چرخدار در راهپیمایی شرکت کرده بودند و نوجوانانی که سربندهای مرگ بر اسرائیل را بر پیشانی بسته بودند و پرچم فلسطین را در دست داشتند از جلوه‌های ویژه راهپیمایی امروز بود.

شهرکرد:

عشایر چهارمحال و بختیاری با لباس‌های متحد الشکل در حالیکه پارچه نوشته و بنرهایی با مضامین دفاع از مردم فلسطین در دست داشتند در حمایت از قدس شریف شعار مرگ بر اسرائیل سردادند.

ایستگاه بزرگ نقاشی وی‍ژه کودکان شرکت کننده در تظاهرات روز جهانی قدس در کنار مصلی بزرگ امام خمینی شهرکرد دایر بود که در آن کودکان شهرکردی برای کودکان فلسطینی نقاشی می‌کشیدند.

همچنین امروز در محل عبور راهپیمایان روز جهانی قدس پایگاههای جمع آوری کمک‌های مردمی برای کمک به قحطی زدگان سومالی مستقر و در حال جمع آوری کمک‌های مردمی بود.

مهاباد:

مردم غیور مهاباد امروز در نمایش اتحاد و همبستگی در مقابل نمادهای کفر و استکبارجهانی انزجار خود را از رژیم غاصب و اشغالگرصهیونیستی نشان دادند.

مردم مهاباد همگام و همصدا با دیگر هموطنانمان در سراسرکشور، کارکنان اداره ها، نهادها،ارگانها و تشکل‌های مختلف مردمی باحضوری گسترده و پرشوردر راهپیمایی روز جهانی قدس و سردادن شعارهای مرگ براسرائیل و مرگ برآمریکا ضمن حمایت از مردم مظلوم وستمدیده فلسطین باردیگر نفرت و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.

 بوشهر:

بوشهری ها، دشتستانیها، تنگستانی ها، جمی ها، دیری ها،کنگانی ها، دشتی‌ها و اهالی گناوه و دیلم از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه استان یکپارچه آزادی قبله اول مسلمانان را فریاد زدند.

مردم خداجوی استان بوشهر در 9 شهرستان، 29 شهر و بیش از 500 روستا همه یک صدا فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند.

در حالی که امروز در یکی از گرم ترین روزهای فصل تابستان دمای هوای بیشتر نقاط استان بوشهر بالای 37 درجه گزارش شده است اما روزه داران بوشهری وارثان دلیران تنگستان متحد و یک صدا از آغازین دقایق شروع راهپیمایی روز جهانی قدس آمدند و گفتند قدس پاره تن جهان اسلام و فلسطین جزء جدایی ناپذیر قلمرو حکومت اسلامی است.

تبریز:

این مراسم امسال در 20 شهرستان و53 شهر استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

مردم شهر تبریز نیز از مسیرهای فرعی و از مقابل مساجد به سمت میدان ساعت محل اصلی برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس در حال حرکتند.

جمعی از هـنرمندان تبریزی در مسیر اصلی راهپیمایی تـا میدان ساعت، نقاشی‌های خود را به مناسبت روز قدس طراحی کردند.

امسال 73 گروه خبری مراسم روز جهانی قدس در سراسر استان را پوشش دادند.

اراک:

راهپیمایان اراکی در صفوف به هم فشرده و متراکم از میدان شهدا به سمت مصلای بیت المقدس در حرکت بودند.

شرکت کودکان در راهپیمایی امروز هم نوید بخش جاودانه بودن آرمان فلسطین و ایستادگی نسلهای آینده بر آرمانهای انقلاب اسلامی بود.

این راهپیمایی هم زمان با اراک در 11 شهرستان و 83 شهر و روستای دیگر استان مرکزی برگزار شد.

ارومیه:

در شهرستان ارومیه هزاران نفر از مردم انقلابی و روزه دار پس از تجمع در میدان ولایت فقیه با سردادن شعار‌های مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا در مسیر خیابان‌های شهید مطهری،شهید محمد منتظری،میدان دفاع مقدس و بلوار رسالت راهپیمایی کردند.

راهپیمایان در ارومیه در پایان راهپیمایی در مصلی بزرگ امام خمینی ارومیه تجمع و قطعنامه این راهپیمایی قرائت کردند.

کرمانشاه:

مردم کرمانشاه، با حضور پرنشاط خود در مسیرهای دوگانه منتهی به مسجد جامع، بار دیگر شور توام با فهم بالایشان را در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی، شهیدان، امام شهیدان و رهنمود‌های روشنگر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای، اعلام کردند.

گزارشها حاکی است ؛ در راهپیمایی امروز، شور جوانان، همپای شعور بزرگان از هر صنف و قشری، اعم از بازاریان، عشایر، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس هشت ساله، صحنه‌هایی زیبا از دلدادگی به آرمان‌های انقلاب، در حمایت از مظلومان فلسطین و انقلابهای مردمی به پاخاسته در کشورهای اسلامی منطقه آفریدند.

کیش:

از سـاعت 10 و نیم صبح امروز مردم روزه دار جزیره کیش به خیابان آمدند و همزمان با مردم ایران اسلامی و آزادگان جهان، فریاد مرگ بر اسرائیل سردادند.

حضور زنان و مردان کهنسال، کودکان خردسال و بومیان کیش که با لباسهای محلی در راهپیمایی شرکت کرده بودند از جلوه‌های ویژه این مراسم بود.

زن و مرد، پیر و جوان، بزرگ و کوچک همه یکصدا فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل،ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، سر دادند.

زنجان:

راهپیمایان با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ضمن حمایت قاطع خود از مردم مظلوم فلسطین، بر آزادی قدس شریف تاکید کردند.

راهپیمایی امسال متفاوت تر از گذشته برگزار شد، چرا که پیروزی‌های جنبش‌های اسلامی در خاورمیانه حال و هوای خاصی به این روز داده بود.

راهپیمایان روزه دار پس از طی مسیر راهپیمایی در امامزاده حضرت سید ابراهیم (ع) این شهر تجمع و با سوزاندن پرچم رژیم صهیونیستی، قطعنامه‌ای در 10 ماده قرائت کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.