jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۶۲۴۰ ۲۵ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

هر چند مسوولان باغ‌وحش تهران هیچ واکنشی به خبر نگهداری 2 توله شیر مبتلا به مشمشه نداده‌اند، اما شایعه حضور این دو توله شیر در اتاق زایمان باغ‌وحش تهران همچنان مطرح است.

پیمان خسروی، دامپزشک در گفت‌وگو با فارس در رابطه با بازگشت دوباره بیماری مشمشه در باغ‌وحش تهران گفت:‌ اگر باغ‌وحش اجازه فعالیت گرفته و بازدید برای عموم آزاد شده به این معنی است که بیماری در آنجا وجود نداشته است؛ این در حالی است که پس از چند ماه فعالیت این مرکز صحبت از شیوع دوباره بیماری مشترک مشمشه می‌شود.

وی افزود: به طور قطع باید شرایط قرنطینه‌ای در باغ‌وحش حاکم شود چرا که پیش از این یک محیط آلوده بود و بیماری مشمشه علائم خود را در آنجا نشان داده است.

این دامپزشک با بیان این‌که احتمال بازگشت بیماری مشمشه به باغ‌وحش تهران وجود دارد، گفت: بهتر است نسبت به انجام تحقیقات بیشتر و قرنطینه این محیط اقدام شود.وی در رابطه با نگهداری شیرها در اتاق زایمان باغ‌وحش و جدای از سایر حیوانات، اظهار کرد: باغ‌وحش تهران تبدیل به محیطی بسته شده است که کسی نمی‌تواند حتی مشاوره‌ای به رئیس باغ‌وحش بدهد یا درباره وضعیت حیوانات صحبت کند.مدیر دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست نیز اعلام کرد: در صورتی که ثابت شود مسوولان باغ‌وحش 2 توله شیر را مخفیانه به دور از چشم محیط زیست نگهداری کرده‌اند، مرتکب جرم شده‌اند و با آنها برخورد قانونی می‌شود.حسین محمدی درباره احتمال بروز بیماری مشمشه و نگهداری 2 توله شیر در اتاق زایمان باغ‌وحش تهران، گفت: این مساله را تکذیب می‌کنم؛ به هیچ وجه این خبر درست نیست. هر کسی که چنین ادعایی کرده باید آن را اثبات کند؛ توله شیری در باغ‌وحش وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر