jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۵۰۶۸   ۱۹ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

با تداوم اعتراضات در سوریه، اتحادیه اروپا نظام حاکم بر این کشور را هدف انتقاد شدید خود قرار داد. به گزارش فارس «کاترین اشتون» روز جمعه با محکوم کردن خشونت‌های دولت سوریه علیه تظاهرات‌کنندگان اعلام کرد: «این سرکوب‌ها رژیم بشار اسد را بی‌اعتبار می‌کند.» اشتون افزود: «من اعمال خشونت مداوم علیه تظاهرات‌کنندگان در سوریه و استقرار نیروهای نظامی در حماه و دیگر مناطق این کشور را بشدت محکوم می‌کنم.» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «برگزاری مذاکره و گفت‌و‌گو در شرایط رعب و وحشت عملی نخواهد شد.

مخالفان باید بتوانند در این مذاکرات ایفای نقش کنند.» سوریه از 18 ماه مارس گذشته شاهد بروز درگیری در چند شهر خود بوده است. دمشق می‌گوید: اسرائیل و برخی دولت‌های خارجی در تحریک مردم، ایجاد اغتشاشات و ناامنی در کشور دست دارند. خبرگزاری سوریه (سانا)‌ روز شنبه گزارش داد: در جریان تظاهرات مردمی روز جمعه بعد از نمازجمعه در این کشور 5 غیرنظامی کشته و ده‌ها نفر عمدتا از نیروهای حفظ نظم مجروح شدند. رسانه‌های خارجی تعداد کشته‌شدگان در روز جمعه گذشته در تظاهرات مردم شهرهای سوریه را دست‌کم 16 نفر ذکر می‌کنند. عمده‌ترین ناآرامی‌ها در شهر حماه گزارش شد. شهرهای استان ادلب شامل سراقب و بنش و تفتناز، استان دیرالزور و شهرهای عامودا، قامشلی، راس‌العین و الدرباسیه در استان حسکه (شمال شرق کشور)‌ نیز روز جمعه شاهد تظاهرات پراکنده بود که مردم پس از مدتی کوتاه متفرق شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر