jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۵۰۶۸ ۱۹ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

با تداوم اعتراضات در سوریه، اتحادیه اروپا نظام حاکم بر این کشور را هدف انتقاد شدید خود قرار داد. به گزارش فارس «کاترین اشتون» روز جمعه با محکوم کردن خشونت‌های دولت سوریه علیه تظاهرات‌کنندگان اعلام کرد: «این سرکوب‌ها رژیم بشار اسد را بی‌اعتبار می‌کند.» اشتون افزود: «من اعمال خشونت مداوم علیه تظاهرات‌کنندگان در سوریه و استقرار نیروهای نظامی در حماه و دیگر مناطق این کشور را بشدت محکوم می‌کنم.» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «برگزاری مذاکره و گفت‌و‌گو در شرایط رعب و وحشت عملی نخواهد شد.

مخالفان باید بتوانند در این مذاکرات ایفای نقش کنند.» سوریه از 18 ماه مارس گذشته شاهد بروز درگیری در چند شهر خود بوده است. دمشق می‌گوید: اسرائیل و برخی دولت‌های خارجی در تحریک مردم، ایجاد اغتشاشات و ناامنی در کشور دست دارند. خبرگزاری سوریه (سانا)‌ روز شنبه گزارش داد: در جریان تظاهرات مردمی روز جمعه بعد از نمازجمعه در این کشور 5 غیرنظامی کشته و ده‌ها نفر عمدتا از نیروهای حفظ نظم مجروح شدند. رسانه‌های خارجی تعداد کشته‌شدگان در روز جمعه گذشته در تظاهرات مردم شهرهای سوریه را دست‌کم 16 نفر ذکر می‌کنند. عمده‌ترین ناآرامی‌ها در شهر حماه گزارش شد. شهرهای استان ادلب شامل سراقب و بنش و تفتناز، استان دیرالزور و شهرهای عامودا، قامشلی، راس‌العین و الدرباسیه در استان حسکه (شمال شرق کشور)‌ نیز روز جمعه شاهد تظاهرات پراکنده بود که مردم پس از مدتی کوتاه متفرق شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر