jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۸۶۷ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

وزیر جهادکشاورزی حمایت از تولید داخل و کشاورزان را راهبرد اصلی اعلام کرد و افزود: با همکاری وزارت بازرگانی برنامه‌های خوبی برای تنظیم بازار ویژه ماه مبارک رمضان و تامین کالاهای مورد نیاز شهروندان اجرا می‌شود. صادق خلیلیان در حاشیه همایش تشکل‌ها و تعاونی‌های کشاورزی و روستایی به واحد مرکزی خبر گفت: هنوز مسوولیت تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت ما واگذار نشده و ممکن است بعد از ادغام وزارت بازرگانی و وزارت صنایع و معادن صورت گیرد که در آن صورت سازمان‌های مسوول بازار مصرف کشاورزی هم به وزارت جهادکشاورزی منتقل می‌شوند.

وی همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بازرگانی را در تنظیم بازار موثر و مفید خواند و افزود: در سال‌های اخیر دستاوردهای خوبی هم در این زمینه داشتیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر واردات برخی محصولات کشاورزی همزمان با برداشت داخلی گفت: از مهر سال گذشته ضوابط و مقررات واردات محصولات کشاورزی اجرایی شده و یک اصل این است که محصولات غیرضروری وارد نشود و اصل بعدی هم این که کمبود محصولات کشاورزی در خارج از فصل برداشت، وارد شود و به تولید داخل لطمه‌ای نزند.

خلیلیان درباره تقویت تشکل‌ها و تعاونی‌های روستایی افزود: با واگذاری اختیارات و تصدی‌ها به این تشکل‌ها می‌توانیم از تولید داخل حمایت کنیم و هم بازار محصولات کشاورزی ساماندهی می‌شود.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: دولت با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و وام‌های بلندمدت و همچنین قرض‌الحسنه از ساماندهی تشکل‌ها و تعاونی‌های کشاورزی و روستایی بویژه در ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی حمایت می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر