jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۷۶ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

نفت خام سنگین صادراتی ایران در چهل و چهارمین جلسه هیات پذیرش بورس کالای ایران پذیرش شد. به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در این جلسه پذیرش نفت خام سنگین صادراتی ایران مطرح شد و پس از بحث و تبادل‌نظر برای عرضه در رینگ صادراتی بورس کالای ایران به تصویب رسید. محمودرضا خواجه‌نصیری افزود: معاملات نفت خام سنگین ایران هم به صورت نقدی و هم بر اساس سلف موازی استاندارد انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: عرضه این کالا از سوی شرکت ملی نفت ایران و با قراردادهای 1000 بشکه‌ای انجام خواهد شد.

خواجه‌نصیری گفت: سایر اطلاعات مربوط به عرضه این کالا از طریق سایت اینترنتی بورس کالای ایران و همزمان با انتشار اطلاعیه عرضه کالا منتشر خواهد شد. مرحله نخست راه‌اندازی بورس نفت، بهمن 1386 با مبادلات فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در بورس کالای ایران آغاز شد.

در مرحله دوم این طرح بزرگ، رینگ صادراتی فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی آبان 1388 در جزیره کیش راه‌اندازی شد و مرحله سوم و نهایی آن با عرضه‌ بنزین و نفت کوره آغاز شده و در نهایت با عرضه نفت خام تکمیل می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر