معاون نخست وزیر مصر :

اسرائیل از قدرت مصر هراسناک است

یحیی الجمل ، معاون نخست وزیر مصر در اظهاراتی صریح رژیم اسرائیل را عامل اصلی فتنه انگیزی داخلی در این کشور دانست و تاکید کرد: سرویسهای جاسوسی آمریکا و اسرائیل نمی خواهند مصر را به حال خود رها کنند.
کد خبر: ۴۰۹۱۴۲

به گزارش خبرگزاری مهر، یحیی الجمل در گفتگو با پایگاه خبری النشره اظهار داشت: مصر هم اکنون در مرحله بسیار حساسی حرکت می کند، اما باور دارم که از آن به سلامت خارج خواهد شد.

وی در ادامه رژیم اسرائیل را عامل اصلی شعله ور کردن آتش فتنه داخلی در مصر دانست و تاکید کرد: اسرائیل مصر قدرتمند را خطری برای خود می داند و در جهت تضعیف ما تلاش می کند.

معاون نخست وزیر فتنه مذهبی را آسیب زدن جدی به مصر دانست و تاکید کرد: سرویسهای اطلاعاتی جهان به ویژه آمریکا و اسرائیل نمی خواهند مصر را به حال خود رها کنند.

یحیی الجمل با دور از ذهن ندانستن این مسئله که آمریکایی‌ها نیز به تل آویو در اجرای طرحشان در مصر کمک کنند، افزود: البته اسرائیل هم اکنون باری بر دوش آمریکایی‌ها شده است، چون منطقه (خاورمیانه) برای آمریکا بسیار مهم است اما روابط واشنگتن و تل آویو ارتباط آمریکا با منطقه را از حالت عادی خارج کرده است.

وی مهمترین نگرانی رژیم اسرائیل را شکل گیری یک نظام دموکراتیک در همسایگی اش توصیف کرد و افزود: ایجاد دموکراسی در منطقه و به ویژه مصر مسئله ای است که اسرائیل را نگران کرده است.

معاون عصام شرف با اشاره به اینکه ملت مصر میانه رو بوده و به تندروی علاقه ای ندارد، افزود: نیروهای مسلح نیز هرگز نمی تواند جای مشروعیت مردم را بگیرد.

وی همچنین این مسئله که رژیم مصر در عهد مبارک قدرتمند بوده است را رد کرد و افزود: مصر در دوران "جمال عبدالناصر" از قدرت و تاثیر بالایی برخوردار بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها