jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۰۸۶۷   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۰

مدیر کل اداره بورس دانشجویان وزارت علوم ، در حالی از روشن شدن وضعیت دانشجویان در نوبت اعزام تا یک ماه دیگر خبر می دهد که طبق اعلام قبلی اداره بورس وزارت علوم ، این اداره حتی قادر نیست

دانشجویانی را که طی سالهای 81 و 82 تعهد داده اند ، به خارج از کشور اعزام کند.
دکتر فرهاد رحمتی به مذاکرات وزارت علوم و معاون اول رئیس جمهوری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی اشاره کرده و ادامه می دهد: ویزای بعضی از دانشجویان تهیه و مراحل قانونی اعزام آنها انجام شده ، اما به دلیل کمبود اعتبارات اعزام آنها امکانپذیر نیست و در حال حاضر حدود 250 نفر در اداره بورسها پرونده دارند و تعهد اعزامشان ایجاد شده است . به گفته دکتر رحمتی ، همچنین حدود 200 نفر نیز متقاضی دوره های تحقیقاتی کوتاه مدت هستند که متاسفانه به علت مشکلات اعتباری امکان اعزام آنها میسر نیست . مدیر کل بورسها و دانشجویان خارج وزارت علوم ، تنها دلیل بلاتکلیفی 450 نفر از دانشجویان را کسری اعتبار می داند. از سوی دیگر ، مدیر کل دفتر امور آموزش عالی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در گفتگو با ایسنا می گوید: هماهنگی های لازم برای این امر انجام نشده و قرار بوده در ابتدای سال در وزارتخانه یادشده ، برای این امر سیاستگذاری شود تا با توجه به منابع ارزی و ریالی موجود، دانشجویان اعزام شوند که از همین طریق ، این دانشجویان تخصیص اعتبار می شوند و با مشکلی مواجه نخواهند بود. دکتر مرتضی ممویی خاطرنشان کرده است که هماهنگی های لازم انجام شده تا متناسب با اعتبارات پیش بینی شده در سال آینده ، دانشجویان اعزام شوند. ضد و نقیض بودن اخبار بلاتکلیفی دانشجویان در نوبت اعزام ، به وزارت بهداشت هم رسیده است ، چرا که دکتر اکبری ، رئیس مرکز امور دانشجویان و امور بورس وزارت بهداشت نیز رسما اعلام کرده که هنوز در این رابطه و در خصوص جبران کسری بودجه ، قولی داده نشده است . به این ترتیب مدتهاست که هم وزارت بهداشت و هم وزارت علوم به دلیل کمبود اعتبار اعزام دانشجو به خارج را متوقف کرده اند و در نهایت ، آخرین حرف مسوولان وزارت علوم این است که تا یک ماه دیگر مشکل حل می شود. دکتر رحمتی ، مدیر کل اداره بورس دانشجویان وزارت علوم می گوید: با توجه به این که ابعاد این مساله برای تمامی مسوولان ذی ربط مشخص شده ، علی القاعده حداکثر تا یک ماه دیگر مشکل اعتبار اعزام دانشجویان باید حل شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر