بروجردی خبر داد:

برخورد اولیه با جریان انحرافی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برخورد اولیه با برخی عناصر جریان انحرافی شکل گرفته در کشور خبر داد.
کد خبر: ۴۰۷۴۸۱

علاء الدین بروجردی در حاشیه مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد در خرم آباد در گفتگوی اختصاصی با مهر پیرامون فعالیت جریان انحرافی در کشور اظهار داشت: در ادبیات سیاسی این مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی ایران جریان های انحرافی نیز اضافه شده است.

وی ادامه داد: آن فراز از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "تا من زنده ام اجازه هیچ گونه انحرافی را نخواهم داد" نشان دهنده این واقعیت است.

جریان انحرافی بدنبال سوء استفاده

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه با توجه به جایگاه والای ولایت و بصیرتی که کلام گهربار ایشان به افکار عمومی منتقل می کند امروز ملت ما در اوج هوشمندی قرار دارند.

بروجردی با تاکید بر هوشیاری نمایندگان مجلس در برخورد با جریان انحرافی، بیان داشت: من فکر نمی کنم این جریان انحرافی هیچ کاری بتواند انجام دهد و قطعا همین اقدامات اولیه و موضع گیری ها این جریان را در نطفه خفه خواهد کرد.

وی با اشاره به اهداف جریان انحرافی در کشور یادآور شد: از خود واژه نیز مشخص است که این جریان به دنبال انحراف از مسیر انقلاب اسلامی و سوء استفاده از ثروت و قدرت هستند و همه اینها نیز طبیعتا خلاف اصول و موازین است و اجازه داده نخواهد شد که چنین اتفاقی بیفتد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اجازه فعالیت به این جریان انحرافی نخواهیم داد، تصریح کرد: به همین دلیل نیز اقدامات عملی اولیه در راستای برخورد با این جریان و عناصر آن صورت گرفته است که برخورد کردن و دستگیر کردن بخشی از این ماجراست.

علاوه بر مسعود کریمی چند ایرانی دیگر در بحرین با مشکل مواجه شدند

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال دیگری پیرامون مسعود کریمی استاد دانشگاه ایرانی دستگیر شده در بحرین نیز بیان داشت: دولت بحرین و حکومت آل خلیفه از این گونه تخلفات قانونی و خلاف موازین بین المللی مفصل انجام داده است.

وی با اشاره به زیرپاگذاشتن همه موازین اسلامی و حقوق بشری در مورد مردم بحرین و مقررات بین المللی راجع به اتباع ایرانی افزود: علاوه بر مورد مسعود کریمی چند مورد مشابه دیگر پیرامون مشکلات اتباع ایرانی در بحرین نیز وجود داشت که با توجه به اینکه سفارت ایران در بحرین فعال است هم یادداشت داده شده و هم اقداماتی انجام شده تا این افراد بتوانند یا خاک بحرین را ترک کنند و یا در صورت داشتن اقامت قانونی در بحرین دچار مشکل نشوند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: غیر از مسعود کریمی چند نفر دیگر هم در موردشان اقدام شده و مطابق گزارشی که وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس داد تاکنون اقدامات رسمی هم در تهران با دعوت از کاردار بحرین و هم در منامه صورت گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها