سید حسن خمینی:

پیش بینی‌های امام در حال تحقق است

سید حسن خمینی با بیان اینکه جای امام در حرکت های اخیر خاورمیانه خالی است، اظهار داشت: شاهد هستیم که نظرات و شعارهای امام خمینی در منطقه جاری شده است و پیش بینی های ایشان در حال تحقق است.
کد خبر: ۴۰۷۲۶۱

حجت‌ الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با ابراز خرسندی از موج بیداری اسلامی در کشورهای منطقه گفت: خوشحالیم که بعد از بیست و دو سال می‌توانیم به امام (ره) بگوییم که ما چنین میراث گرانقدری را در اختیار داریم و البته باید به هوش باشیم که این لحظه تاریخی و توفیقی که نصیب شده به عللی از دست نرود.

به گزارش ایسنا،‌ فرزند یادگار امام که در مراسم بیست ودومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) سخن می‌گفت با اشاره به تحرکات اخیر در کشورهای اسلامی و منطقه گفت: آنچه ما در فضای جامعه جهانی و به خصوص کشورهای اسلامی می‌بینیم ادامه حرکت جمهوری اسلامی با شعار نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی و استقلال آزادی جمهوری اسلامی است.

وی افزود: کیست که به یاد بیاورد سی سال پیش که انقلاب اسلامی ایران رخ داد، اسراییل گفت که زلزله‌ای در منطقه اتفاق افتاده و امروز گسل‌های توفنده آن زلزله را که در منطقه ایجاد شده نبیند.

نوه‌ی بنیانگذار جمهوری اسلامی اضافه کرد: چقدر دل‌مان می‌خواست که امام (ره) در میان ما بود، مظلومیت همه ما را می‌دید و به عظمتی که در جهان اسلام در اثر انقلاب ما به وجود آمده چشم می‌دوخت.

سیدحسن خمینی با طرح این سوال که مردم سرزمین‌های اسلامی چه خواسته‌ای دارند، گفت: شعار اول اینها استقلال است چرا که تصمیم‌گیری در این کشورها با مردم نبوده است لذا استقلال‌طلبی امروز از شعارهای مهم مردم سرزمین‌های اسلامی است ما این را می‌بینیم که مردم در این کشورها چگونه از هرگونه استبداد و استعمار کشورهای غربی در رنج بودند.

وی با بیان اینکه اتفاقی که در مصر افتاد، قابل پیش‌بینی بوده است اضافه کرد: شعار دوم مردم در این کشورها،‌ آزادی و ادامه و تکرار شعار ملت ایران است آنچه در سرزمین‌های اسلامی پیش از این بوده جز بردگی، ‌استبداد و اختناق کسانی که وابسته به خارج بوده‌اند، نبوده است.

فرزند یادگار امام(ره) در ادامه جمهوری اسلامی را شعار دیگر مردم در سرزمین‌های اسلامی عنوان کرد و گفت: آیا دندان پوسیده نظام‌های سلطنتی را کندند و به نظام‌های استبدادی نظامی پشت کردند؟ همان خواسته تاریخی ما نبوده که امروز در هر نقطه‌ای تکرار می‌شود. متاسفانه آنچه در این کشورها مورد توجه نبوده اسلام و ارزش‌های اسلامی است و امروز جای امام راحل خالی است که ببیند چه سان فریادی 30سال پیش تحت عنوان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت سر داده دامنه جهان اسلام را فرا گرفته است.

سیدحسن خمینی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت ولادت امام محمد باقر(ع) و آغاز ماه رجب به ویژگی‌های شخصیتی بنیانگذار جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از خصلت‌های حضرت امام(ره) تقوای الهی و تن دادن به خواسته‌های خداوند سبحان است اگر در میان همه خصلت‌های امام یکی را بخواهیم برجسته کنیم و آن را مورد اشاره قرار دهیم بی‌تردید باید به خصلت تقوا و طلب غفرانی که در روح امام (ره) بود اشاره کنیم.

وی افزود: این تخلق به اخلاق الهی و اسلامی در روح و جان امام (ره) و در تمام وجود ایشان موج می‌زد و ایشان در زندگی خود بیش از هر کس دیگر به این تقوای الهی وابسته بود. هیچ‌کس نیست که بتواند روح امام (ره) را تحلیل کند اما تقوای الهی ایشان را نادیده بگیرد.

فرزند یادگار امام (ره) ادامه داد: امام(ره) هرچه بود پیش از اینکه فقیه، فیلسوف،‌ مرجع و رهبر یک انقلاب عظیم باشد معلم اخلاق بود، ایشان در حوزه علمیه هم قبل از هر کاری به اخلاق تن داد و آن را در زندگی خود جاری کرد همین بزرگواری اخلاقی امام بود که جامعه را با ایشان همراه کرد و مطمئنا اگر امام (ره) پا روی نکته‌ای از نکات اخلاقی می‌گذاشت امروز این عظمت برای ایشان متصور نبود.

سیدحسن خمینی در پایان گفت: ما همه دوره‌ای در این دنیا هستیم و بعد از این دنیا خواهیم رفت اما آنچه از ما به یادگار می‌ماند همین تذکار خیر است پس چه بهتر که با پرهیز از دروغ، تهمت، غیبت، کینه‌ورزی، بد مردم را خواستن و بی‌ادبی کردن خود را از برکات این تذکار خیر محروم نکنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها