آیت الله مصباح یزدی تاکید کرد:

ولایت فقیه عامل تداوم انقلاب اسلامی

عضو مجلس خبرگان رهبری، ولایت فقیه را عامل تداوم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: دشمنان در راستای مبازره با ملت می‌خواهند این عامل را مورد هدف قرار دهند.
کد خبر: ۴۰۷۱۰۸

به گزارش مهر، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی شامگاه پنج شنبه در جمع کاروان پیاده‌روی سپاهیان استان اصفهان که در سالن اجتماعات مؤسسه آموزشی، پژوهشی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، در سخنانی گفت: دشمنان پی بردند ولایت فقیه و رهبری همانند دیگر سیاستمداران نیست که بتوان او را با ترفند و حیله خرید و به همین جهت اولین اصل مبارزه با ملت را مسئله ولایت می‌دانند و می‌گویند تا این موتور حرکت می‌کنداین انقلاب نیز مداومت دارد.

آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی باعث شگفتی دنیا شد و شیاطین زمان با خود فکر کردند چگونه ممکن است یک آخوند بتواند چنین حرکت عظیمی را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه امام راحل عالم را متزلزل کرد، افزود: دشمنان بعد از مطالعات زیاد فهمیدند عناصری در حرکت امام راحل و انقلاب اسلامی وجود دارد که مانع از نفوذ آن‌ها است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان در این زمینه چندین عامل را شناسایی کردند اظهار داشت: محبوبیت روحانیت به عنوان جانشین امام زمان (عج) و کسی که اطاعت از او شرعاَ واجب است یکی از این عوامل است.

عضو جامعه مدرسین حوزه افزود: دشمنان می‌گویند هر چه خطر وجود دارد زیر نظر ولایت فقیه است و در این راستا برنامه ریزی کردند تا این عامل را از جامعه برچینند.

وی با بیان اینکه امام (ره) زمانی پیروزی را نصیب مسلمانان کرد که در آن زمان شرایط خاصی بوجود آمده بودکه استحقاق این نعمت را دارا شدیم ادامه داد: مجموعه‌ای از عوامل لیاقت ایجاد جامعه اسلامی را برای ما ایجاد کرد که بدون شک بخشی از این‌ها مربوط به ویژگی‌های شخصیتی امام راحل بود.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: مردم نیز در زمان انقلاب ویژگی‌هایی پیدا کردند که در مردم قبل از انقلاب نبود تا جایی که امام راحل فرمودند مردم ما از مردم زمان پیامبر (ص) هم بهتر هستند.

وی با بیان اینکه در مقابل تفکر امام در جهت مبارزه با رژیم طاغوت افکار متفاوتی وجود داشت عنوان کرد: عده‌ای معتقد بودند برای مبارزه باید تنها کار سیاسی و حزبی کرد و گروه دیگر مانند فداییان اسلام می‌گفتند باید کارهای چریکی و فعالیت نظامی داشت و با کارهایی مانند ترور رژیم را به زانو در آورد و معتقد بودند با فعالیت صرف سیاسی نمی‌توان کاری از پیش برد.

امام راحل معتقد به ادامه مسیر ائمه (ع) بود

مصباح یزدی با بیان اینکه امام می‌گفت باید راه ائمه (ع) را در پیش گرفت، افزود: امام معتقد به هیچ کدام از این‌ها نبود و معتقد بود باید‌‌ همان کار ائمه  (ع) را دنبال کنیم، یعنی مردم را روشن و این عنصر جهل و غفلت را از مردم دور کنیم.

وی تصریح کرد: امام (ره) مسائل و مشکلات جامعه و آسیب‌های اجتماعی را درک و راه درمان آن‌ها را نیز ارائه می‌کرد لذا با یقین و معرفتی که داشت هیچ‌گاه در موضع گیری‌های اساسی خود شک نمی‌کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مشابه همین ویژگی‌ها را باید در شخصیت امیرالمومنین‌(ع) و میراث آنها را در جانشین شایسته امام خمینی‌(ره) پیدا کرد، اظهارداشت: قاطعیتی در امام راحل دیده می‌شد که نمونه‌اش امروز در وجود رهبر معظم انقلاب دیده می‌شود.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: امروز اصول انقلاب اسلامی به بیداری اسلامی در منطقه مبدل شده است که این امر به برکت اقدامات امام راحل و شهدای ما است.

آیت الله مصباح یزدی ابراز داشت: یکی از بزرگ‌ترین واجبات، تأسیس حکومت اسلامی و حفظ آن است و این کار بسیار بزرگی بود که امام انجام داد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها