اسماعیلی خبر داد:

واگذاری فرودگاهها به بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی فرودگاههای کشور با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در فرودگاههای کشور تا پایان برنامه پنجم 10 برابر می‌شود گفت: به غیر از تصدی‌گریهای غیرقابل واگذاری دیگر بخشهای 54 فرودگاه کشور به بخش خصوصی واگذار شده است.
کد خبر: ۴۰۶۸۴۱

محسن اسماعیلی در گفتگو با مهر درباره رشد سرمایه گذاری در فرودگاه‌های کشور در برنامه چهارم، گفت: در ابتدای برنامه چهارم حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در فرودگاه‌ها صفر بود درحالی که تا پایان برنامه چهارم به 235 میلیارد تومان رسید، ضمن اینکه پیش بینی شده است که این میزان تا پایان برنامه پنجم 10 برابر شود.

وی درباره برون سپاری برخی از وظایف فرودگاه‌های کشور افزود: بخشهایی که از نظر قانون منعی برای برون سپاری نداشتند، در فرودگاه‌های کشور برون سپاری شدند و در تمام 54 فرودگاه کشور بخشهایی از وظایف به شرکتهای خصوصی واگذار شد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور تصریح کرد: به موجب قانون، به غیراز تصدی گری‌های غیرقابل واگذاری دیگر بخشهای فرودگاه‌ها واگذار شده است و عمده فعالیتهای عملیاتی و عملیات هوانوردی از سوی شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور انجام می شود.

اسماعیلی درباره حضور شرکتهای خصوصی در فرودگاه‌های غیر اقتصادی اظهار کرد: شرکتهای خصوصی در فرودگاه‌های غیراقتصادی، در بخش های درآمدزا فعالیت دارند و مشکلی برای سوددهی این شرکتها وجود ندارد.

51 فرودگاه از 54 فرودگاه کشور اقتصادی نیستند و شرکت مادرتخصصی فرودگاه ها این فرودگاه ها را زیان ده اعلام کرده است.

البته با سرمایه گذاری بخش خصوصی و سیاست گذاریهای دولت امسال2 فرودگاه شهید دستغیت شیراز و شهید بهشتی اصفهان به فرودگاه های اقتصادی کشور افزوده می‌شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها