مشاور رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

سدهای شمیل و نیان قابل بهره برداری نیست

مشاور رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سدهای شمیل و نیان در استان هرمزگان در شرایط فعلی به دلیل نواقصی که ایمنی سدها را در مقابل سیلاب‌ها و حوادث به شدت کاهش می‌دهد قابل بهربرداری و افتتاح نیست.
کد خبر: ۴۰۶۱۰۴

به گزارش فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، عباس مؤمن‌آبادی مشاور رئیس سازمان بازرسی کل کشور و مدیرکل بازرسی هرمزگان این مطلب را در جلسه‌ای که با مدیرعامل آب منطقه‌ای استان هرمزگان داشت اعلام کرد: افتتاح نمادین و سمبلیک این طرح، علی‌رغم ایرادات و اشکالات متعدد زیربنایی به هیچ‌وجه به مصلحت کشور و استان نیست.

وی خاطرنشان کرد: از تکمیل و افتتاح این سدها استقبال و حمایت می‌کنیم و مدت‌ها است که پیگیر این کار هستیم اما نه با وضعیت موجود که دارای اشکالات متعدد است.

مومن آبادی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: استقرار جرثقیل 150 تنی به جای جک‌های هیدرولیکی(که در ایمنی سدها و بازکردن دریچه‌های تحتانی و آبگیری سطحی در مقابل سیلاب‌ها نقش مهمی دارد) به‌هیچ‌‌وجه منطقی و کارشناسی‌شده نیست و با کوچک‌ترین خطای انسانی، امکان تخریب سد و وقوع خسارت‌های سنگین مادی و معنوی وجود دارد.

وی با انتقاد شدید از مشاور این طرح گفت: مشاور طرح در نامه 24 اردیبهشت امسال بیش از 130 مورد اشکال این سدها را که بخش قابل توجهی از آنها زیربنایی و بسیار مهم بوده برشمرد اما همین مشاور متأسفانه در نامه دوم در روز 2 خرداد آورده است که آبگیری سدها و بهره‌برداری از آنها با رعایت 3 موضوع زیربنایی امکان‌پذیر است.

وی تأکید کرد: این اقدام مشاور که در کمتر از ده روز، اشکالات موجود سدها را نادیده گرفته، سئوال‌ برانگیز و به نوعی شانه خالی‌کردن از زیر بار مسئولیت است.

مدیرکل بازرسی استان هرمزگان ابراز امیدواری کرد: این سدها با اختصاص اعتبار مورد نیاز و رفع نواقص و اشکالات زیربنایی، تکمیل و به بهره‌برداری برسند.

گفتنی است در روزهای اخیر اخباری مبنی بر آماده افتتاح‌بودن سدهای شمیل و نیان در استان هرمزگان در رسانه‌ها منتشر شده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها