jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۹۹۲۳۴   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۰  |  ۰۹:۴۳

رئیس سازمان راهداری ضمن بیان اینکه سهمیه‌های سوخت اسفند 89 ناوگان عمومی جاده‌ای تا پایان خرداد‌ماه 90 تمدید شد، گفت: سهمیه‌های جدید بر اساس عملکرد و با کارت‌های سوخت متفاوت ارائه می‌شود.

شهریار افندی‌زاده زرگری در گفت‌وگو با فارس ، در خصوص اختصاص سهمیه جدید سوخت به ناوگان عمومی جاده‌ای برون‌شهری، اظهار داشت: طبق آخرین جلسه‌ای که در ستاد هدفمندی یارانه‌ها برگزار شد و با توجه به ‌مناسب بودن سهمیه قبلی در بحث سیستم حمل و نقل عمومی برون‌شهری، سهمیه‌های سوخت اسفند 89 تا پایان خرداد‌ماه 90 تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه سیستم فعلی توزیع سوخت بین کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها رضایت نسبی را بین رانندگان در بر داشت، توضیح داد: با اختصاص سهمیه‌های فعلی هیچ خللی در توزیع بار و مسافر اتفاق نیفتاد.

نماینده تام‌الأختیار وزارت راه در هدفمندی یارانه‌ها ضمن بیان اینکه در سیتم فعلی حداکثر توزیع سوخت حدود 300 لیتر به ازای اتوبوس‌ها و کامیون‌ها است، خاطرنشان کرد: شرکت‌ها و اصناف حمل و نقلی از این توزیع سوخت راضی بودند؛ همچنین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برقراری سهمیه‌بندی‌های جدید سوخت را که نیاز به صدور کارت‌های جدیدی داشت به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ارائه داد البته این سهمیه‌بندی با توجه به عملکرد خودروها ‌اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: این جدول در اختیار ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت قرار گرفت ولی به دلیل الزام هماهنگی‌هایی که با وزارت نفت در جهت صدور کارت‌های سوخت باید اتفاق می‌افتاد، مقرر شد ‌جلساتی در خصوص سهمیه جدید حمل و نقل برون‌شهری برگزار و زیرساخت‌های نرم‌افزاری تهیه شود و طبقه‌بندی‌ها براساس عملکرد مشخص شود.

نماینده تام‌الأختیار وزارت راه در هدفمندی یارانه‌ها یاد‌آور شد: امید است بتوان از اول تیرماه سال جاری براساس روش جدید اختصاص سهمیه‌های جدید سوخت ناوگان برون‌شهری انجام گیرد و این کارت‌ها توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آماده و در اختیار وسایل حمل و نقل برون‌شهری و عمومی که دارای کارت هوشمند هستند قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر