Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۵۲۱۵ ۲۲ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۲

ژان فرانسوا ژولپار ـ دبیر کل سازمان گزارشگران بدون‌مرزـ درباره اخراج کامران نجف‌زاده از فرانسه اظهارنظر کرد. به گزارش ایسنا، دبیرکل سازمان گزارشگران بدون مرز در پاسخ به پرسشی درباره اخراج کامران نجف‌زاده ـ خبرنگار صداوسیما ـ از فرانسه، گفت: بیش از ده‌ها سال است که من در این سازمان کار می‌کنم و چنین چیزی را شاهد نبوده‌ام. وی ادامه داد: من از این اخراج شگفت‌زده شدم؛ معتقدم این پاسخ مشکلی را حل نخواهد کرد زیرا مقامات تهران اهمیتی به این امر نمی‌دهند.

در پی اخراج کامران نجف‌زاده از فرانسه که اوایل فروردین امسال اتفاق افتاد، رئیس سازمان صداوسیما با این خبرنگار واحد مرکزی خبر دیدار کرد و گفت: عملکرد حرفه‌‌ای، تاثیرگذار و باورپذیر صداوسیما نظام سلطه رسانه‌های استبدادی را دچار تزلزل و آشفتگی کرده است، به همین دلیل نیز دولت سارکوزی به‌‌رغم تمامی ادعاها، یک خبرنگار مستقل را بدون هیچ‌گونه تذکر قبلی اخراج می‌کند.

عزت‌الله ضرغامی این اقدام غیراصولی دولت فرانسه را از مصادیق بارز نقض آشکار قوانین بین‌المللی دانست و با تقدیر از کامران نجف‌زاده، عملکرد او را الگویی مناسب برای خبرنگاران صداوسیما در خارج از کشور عنوان کرد.

در این دیدار کامران نجف‌زاده هم گزارشی از وضعیت اسفبار حقوق بشر و آزادی بیان در دولت فرانسه ارائه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر