jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۵۰۱۴ ۲۳ فروردين ۱۳۹۰  |  ۲۲:۲۷

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کردستان گفت: با توجه به آخرین آمار اعلام‌شده از سوی اداره کل تعاون استان، بیش از 45 تعاونی در حوزه‌ی صنایع دستی ثبت شده و با توجه به شواهد موجود، کمتر از 20 تعاونی فعال است.

به گزارش ایسنا، فرهاد حامدی بیان کرد: معاونت صنایع دستی استان کردستان با اجرای طرح سامان‌دهی تعاونی‌های ثبت‌شده در حوزه‌ صنایع دستی و تدوین زمان‌بندی بازدیدهای دوره‌یی از محل فعالیت تعاونی‌ها، از ابتدای اردیبهشت‌ماه با همراهی نمایندگانی از اداره کل تعاون و کارشناسان معاونت صنایع دستی بازدید می‌کند.

او ادامه داد: در این طرح، ضمن شناسایی تعاونی‌های فعال، تعاونی‌های برتر، بویژه در حوزه‌های تولید و صادرات انتخاب می‌شوند و در روز جهانی صنایع دستی از آن‌ها تقدیر می‌شود. همچنین پس از اعلام حداکثر سه تذکر به تعاونی‌های راکد و غیرفعال در دوره‌های زمانی کوتاه‌مدت (حداکثر تا پایان سه‌ماه نخست امسال) مبنی بر فعال کردن تعاونی‌های خود، اگر محرز شود که تعاونی‌های یادشده صلاحیت و فعالیت لازم را درباره‌ی امور مربوط قیدشده در اساسنامه‌های خود ندارند، برای لغو امتیازات و مجوزهای مربوط اقدام می‌شود.

وی افزود: یکی از اولویت‌های برنامه‌ی معاونت صنایع دستی استان کردستان احیا و فعال کردن اتحادیه‌ تعاونی صنایع دستی و تلاش در راستای ترغیب و تشویق دانشجویان مرتبط با رشته‌های صنایع دستی به ایجاد تعاونی‌های مربوط به طراحی نوین و الگوسازی و بسته‌بندی صنایع دستی خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر