jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۴۹۲۳ ۲۱ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۲

اکونومیست طی گزارشی با اشاره به افزایش قیمت نفت به بالای 100 دلار و رشد 30 درصدی قیمت مواد غذایی، نرخ تورم منطقه خاورمیانه برای سال 2011 را 10 درصد پیش‌بینی کرد.

 به گزارش فارس، واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست در تازه‌ترین گزارش خود در خصوص وضعیت اقتصادی و مالی شمال آفریقا و خاورمیانه نوشت، نرخ تورم در این منطقه طی سال‌های اخیر با نوسانات زیادی روبه‌رو شده است. بر اساس این گزارش، افزایش چشمگیر قیمت کالاها بخصوص مواد غذایی در سال 2008 موجب شد تا نرخ تورم در این منطقه به‌شدت افزایش یابد ولی پس از آن بحران مالی و اقتصادی تا حدی موجب کاهش قیمت‌ها شد. در نتیجه، نرخ تورم منطقه از 6/13 درصد در سال 2008 به کمتر از 5/6 درصد در سال مالی 2009 و 2/6 درصد در سال 2010 کاهش یافته است.

البته افزایش مجدد قیمت کالاها بخصوص مواد غذایی بار دیگر نقش مهمی در افزایش نرخ تورم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال 2011 به 10 درصد خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر