jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۹۴۵۶ ۲۹ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۲۹

نامادری دختر بچه 7ساله ای که او را در جنگلهای لویزان زنده به گور کرده است ، در ادامه تحقیقات بازپرس پرونده اعترافات قبلی خود را پس گرفت.


به گزارش خبرنگار ما، در پی وقوع یک جنایت هولناک مشخص شد، دختر بچه 7ساله ای به نام الهه توسط یک زن آشنا از مقابل مدرسه اش ربوده شده و در جنگلهای لویزان زنده به گور شده است . با پیگیری و تحقیق در این زمینه توسط بازپرس شعبه چهارم و تحقیقات گسترده از سوی ماموران شعبه 10پلیس آگاهی سرانجام معلوم شد، زن 24ساله ای به نام طیبه که نامادری این دختربچه محسوب می شده ، با فریب این دختر او را ربوده و پس از خوراندن آبمیوه مسموم وی را به جنگلهای لویزان منتقل کرده و در یک گور کم عمق که 2روز پیش از جنایت در این محل کنده بود، دفن کرده است . با به دست آمدن این اطلاعات ، ماموران در مرحله بعدی طیبه (نامادری) را دستگیر کردند و نامبرده با اعتراف به جنایت عنوان کرد: از مدتی پیش در اندیشه ربودن الهه بودم و از آنجا که قصد داشتم با پدر او بار دیگر ازدواج کنم ، احساس می کردم الهه مانع این ازدواج خواهد شد؛ از این رو 2روز متوالی با حضور در مقابل مدرسه در انتظار فرصتی برای ربودن الهه بودم تا این که او با مشاهده من مقابل مدرسه خود را به من رساند و من از او خواستم تا هر 2به گردش برویم و در میانه راه آبمیوه مسمومی را که پیش از این تهیه کرده بودم ، به او خوراندم و زمانی که بیهوش شد، او را به جنگل لویزان بردم و دفن کردم . در پی این اعترافات ، بازپرس هنرمند دستور بازسازی صحنه جنایت را صادر کرد و طیبه با حضور ماموران شعبه 10پلیس آگاهی و اداره تشخیص هویت تمامی جزییات جنایت را بازسازی کرد. پس از بازسازی صحنه قتل ، بازپرس جنایی قرار بازداشت موقت متهم را صادر کرد. این گزارش حاکی است ، در خصوص پاره ای از تحقیقات مربوط به این پرونده ، بازپرس هنرمند روز گذشته بار دیگر نامادری دختربچه 7ساله را به دادسرای جنایی فراخواند. این زن هنگام تحقیق پس از انکار اعترافات قبلی خود به بازپرس جنایی گفت : من الهه را نکشته ام و روزی که این جنایت اتفاق افتاده است ، در محل دیگری حضور داشته ام . در پی انکار متهم ، بازپرس جنایی اعترافات قبلی متهم را به همراه تصاویر مربوط به بازسازی صحنه جنایت ارائه کرد. پس از قرائت اظهارات قبلی طیبه ، وی در حالی که می گریست عنوان کرد: پس از صدور قرار بازداشت موقت وقتی روانه زندان شدم در زندان توسط چند زندانی فریب خوردم و آنها از من خواستند در مرحله بعد اعترافات قبلی خود را کتمان کنم .وی گفت : من اشتباه کرده ام و امروز در زندان متوجه شدم که جنایت هولناکی را مرتکب شده ام . بازپرس جنایی درخصوص اظهارات اخیر متهم به خبرنگار ما گفت : متاسفانه برخی از متهمان و از جمله زنان متهم پس از قرارگرفتن در جمع دیگر زندانیان تحت تاثیر القائات آنان قرار گرفته و اعترافات خود را کتمان می کنند که در این خصوص می توان به اظهارات قبلی خدیجه - ج (عامل قتل لاله محمدخانی) و طیبه (نامادری) اشاره کرد. در حالی که بر اساس دلایل و مستندات ، اعتراف به قتل در نزد بازپرس و قاضی یک بار نیز کفایت می کند. وی گفت : پرونده نامادری مراحل پایانی خود را طی می کند و بزودی او در یکی از شعبه های دادگاه کیفری استان محاکمه خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر