jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۴۴۰۰ ۲۱ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۶:۲۰

رییس موزه ملی ایران از تمدید مهلت بازدید منشور حقوق بشر کوروش خبر داد و گفت: این نمایشگاه تا 26 فروردین ماه پذیرای علاقمندان خواهد بود.

به گزارش ایرنا، آزاده اردکانی که پیش از این مهلت بازدید از منشور کوروش را 23 فروردین ماه اعلام کرده بود، اظهار داشت: تاریخ یاد شده مهلت پایانی برای بازدید از این اثر تاریخی است.

وی گفت: بر اساس قرارداد بین موزه بریتانیا و موزه ملی ایران پس از پایان زمان تعیین‌ شده برای نمایش منشور کوروش در ایران، این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی شود.

به گفته این مقام مسوول، 27 فروردین ‌ماه مراسم اختتامیه حضور منشور کوروش در ایران با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری، ‌سفرای کشورهای خارجی در ایران و جمعی از هنرمندان در موزه ملی ایران برگزار می شود و 28 فروردین ماه این منشور تحویل موزه بریتانیا خواهد شد.

منشور کوروش 19 شهریور ماه سال 1389 وارد ایران شد و قرار بود تنها 4 ماه در ایران به نمایش گذاشته شود اما پس از انجام رایزنی‌ها با موزه بریتانیا این زمان تا پایان فروردین‌ماه 1390 تمدید شد.

این اثر ارزشمند کهن‌ترین فرمان تفاهم و همزیستی ملت‌ها شناخته شده و یک کپی از آن در ساختمان سازمان ملل متحد در نیویورک نگهداری می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر