jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۴۲۵۹ ۱۸ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۱:۱۱

وزیر ارشاد بر لزوم تسریع در صدور مجوز کتاب تاکید کرد و گفت: ممیزی ضوابط خودش را دارد، ولی امسال به صدور مجوزها سرعت خواهیم داد. سیدمحمد حسینی درباره برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه کتاب توضیح داد: اقداماتی اساسی در این زمینه برنامه‌ریزی شده است. صدور مجوز موسسات، نشریات، کتاب و همه کارهایی که ما باید انجام دهیم، امسال سامان می‌گیرد.

او ادامه داد: در گذشته اگر مشکلاتی در کتاب‌ها بوده، دوستان همکار ما به ناشران اطلاع داده‌اند اما شاید آنها گرفتار بوده‌اند و نتوانسته‌اند به موقع مراجعه کنند و موارد اصلاحی کتاب‌هایشان را انجام دهند و کتاب مانده، در حالی که نویسنده از این موضوع اطلاع نداشته است.

حسینی تاکید کرد : امسال گفته‌ایم که ساز و کاری را تعبیه کنند که مشکلات کتاب به خود نویسنده هم خبر داده شود و اگر جایی اصلاحی نیاز است، افراد خودشان سریع‌تر اصلاحات لازم را انجام دهند تا کار انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از استقرار سازمان سینمایی کشور و افزایش اعتبارات آن در روزهای آتی خبر داد و اظهار امیدواری کرد با کمک مجلس در سال 90 شاهد شکوفایی سینما باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر