jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۴۱۱۲ ۱۸ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

نخست‌وزیر انگلیس در سفر به پاکستان، وعده کمک 650 میلیون پوندی به مقامات این کشور داد که این امر باعث بروز خشم نمایندگان پارلمان انگلیس شده است. همچنین نمایندگان انگلیسی هشدار دادند در صورتی که آژانس اطلاعاتی پاکستان (ISI) تکنولوژی نظامی و آموزشی ناشی از همکاری لندن ـ اسلام‌آباد را در اختیار طالبان قرار دهند، جان نظامیان انگلیسی به خطر خواهد افتاد. در عین حال نمایندگان حزب محافظه‌کار نیز از این خشمگین هستند که پاکستان یک میلیارد پوند برای خرید 6 زیردریایی هزینه کرده است؛ اما انگلیس از برنامه ریاضت اقتصادی و کاهش هزینه‌ها رنج‌می‌برد.

در مقابل این انتقادها، کامرون از کمک 650 میلیون پوندی به پاکستان دفاع کرده و گفته است، این اقدام باعث می‌شود 4 میلیون کودک از حق آموزش برخوردار شوند.

از سوی دیگر فیلیپ دیویس، نماینده محافظه‌کار مجلس عوام که از مخالفان کمک به پاکستان است، گفت: اگر پاکستان می‌تواند از عهده خرید زیردریایی برآید، پس می‌تواند هزینه آموزش را نیز بپردازد.

البته علاوه بر این مسائل، سفر کامرون به پاکستان، حواشی دیگری نیز به همراه داشت. وی در بخشی از این سفر در جمع دانشگاهیان پاکستانی در پاسخ به این سوال که انگلیس چگونه می‌تواند به پایان یافتن مساله کشمیر کمک کند، اعتراف کرد: انگلیس مسوول دهه‌ها تنش و چندین جنگ در مناطق مورد اختلاف و همچنین دیگر درگیری‌های جهانی است.

وی همچنین در جمع دانشجویان با قاطعیت از عملکرد دولت اسلام‌آباد انتقاد و اظهار کرد که عدم توانایی کافی دولت این کشور باعث هدر رفتن منابع مالی، جمع‌آوری کم مالیات و فساد می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر