jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۳۴۹۹   ۱۵ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۲

امسال رادیو توانست برنامه‌های متنوعی را با موضوعات گوناگون در تعطیلات عید به آنتن پخش بسپارد

90 هزار دقیقه برنامه رادیویی در نوروز 90

در کنار رسانه تلویزیون، رادیو هم در ایام نوروز امسال برنامه‌های گسترده‌ای را برای مخاطبان خود تدارک دیده بود. روابط عمومی صدای جمهوری اسلامی ایران در گزارشی به جمع‌بندی برنامه‌های رادیو در نوروز 90 پرداخته است. بنابراین گزارش مدیران رادیو قبل از نوروز با تدوین سیاست و دستورالعمل‌های تولید و ساخت برنامه‌های نوروزی و ابلاغ به شبکه‌های رادیویی توجه خاصی به رضایتمندی مخاطبان نوروز داشتند، چرا که رادیو در نوروز، مخاطبان همراه زیادی دارد، مثلا مسافران نوروزی که عزم سفر کرده‌اند و برای اطلاع از وضعیت هوا و راه‌ها به رسانه همراه نیاز دارند و تنها صدا و رادیو است که همیشه و همه جا یار و یاور مخاطبان خود است، با همین رویکرد، رادیو پیام نوروزی شد و توانست با پخش بیش از 3000 پیام از شبکه نوروزی (شبکه پیام) شامل پیام‌های پلیس راه، هواشناسی، اورژانس جاده‌ای، توصیه‌های ایمنی در سفر، پیگیری و دریافت پیشنهاد از دستگاه‌های بازرگانی، مسافرتی، وزارت بهداشت و همچنین انعکاس برگزاری مراسم نوروز در ایران با حضور روسای کشورهای حوزه خاورمیانه گام مهمی در آگاهی بخشی بردارد.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم:علاوه بر این رادیو، مخاطبان پر و پا قرصی هم دارد که شبانه‌روز به گوش هستند و شاید بهتر است بگوییم برخی از مخاطبان، مخاطب ثابت یک برنامه هستند. مثل برنامه جمعه ایرانی که در نوروز به بهار ایرانی تبدیل شد و از 28 اسفند تا سیزده بدر، روزانه شادی‌آفرین ساعتی از اوقات مردم شد. اطلاع‌رسانی از برنامه‌های راهیان نور که قبل از نوروز آغاز شد به حدود 417 برنامه رسید، جایی که 8 گزارشگر از شبکه‌های رادیویی در شبکه‌های عمومی و تخصصی از بازدیدکنندگان مناطق عملیاتی گزارش گرفتند و یادآور خاطرات دلیرمردی‌های جوانان و مردان دفاع مقدس شدند. کودکان و نوجوانان هم در برنامه‌های نوروزی رادیو سهم داشتند؛ ویژه برنامه که در رادیو ایران کودکانه پخش شد تا نسل چهارمی‌ها را با فرهنگ و آداب نوروز ایرانی آشنا کند. سال که تحویل شد، «شعار جهاد اقتصادی»، از سوی رهبر فرزانه انقلاب شعار سال 90 تعیین و ابلاغ شد. 14 شبکه رادیویی پیام نوروزی رهبری و ریاست جمهوری را پخش کردند. ایرانیان خارج از کشور هم در رادیو حضوری فعال داشتند. ارتباط وسیع با ایرانیان خارج از کشور در شبکه‌های مختلف از جمله شبکه جهانی صدای آشنا در نوروز 90 یکی از فعالیت‌های نوروزی رادیو بود.

پخش موسیقی‌های محلی در برنامه‌هایی نظیر گلگشت از رادیو گفت‌وگو بخشی دیگر از برنامه‌های مفرح این شبکه بود. یکی از برنامه‌های پرمخاطب رادیو، مسابقات تلفنی بود که با اجرای خوب مجریان در شبکه‌ها با محوریت نوروز و عید باستانی، نشاط‌آور مخاطبان علاقه‌مند خود شدند.

سهم قالب طنز در جدول پخش برنامه‌های رادیو، بیش از هر قالب دیگری بود. همه شبکه‌های رادیویی برنامه‌های طنز و خودمانی داشتند. گزارش‌های طنز از سطح شهر، پخش برنامه‌های آرشیوی طنز و شادی‌آفرین و بهره‌گیری از موسیقی‌های شاد و گفتار‌های نشاط‌آور در برنامه‌های نوروزی رادیو گوشه‌ای از این برنامه‌ها بود.

رادیو سلامت با پخش برنامه‌هایی نظیر تغذیه سالم، خودروی سالم، فوریت‌های پزشکی سفر و ترانه‌های کودکانه در خدمت سلامت و بهداشت مخاطبان رادیو بود.

مخاطبان اینترنتی رادیو، بررسی آیین نوروزی در اقصی نقاط جهان با عنوان نوروز در چهار سوی گیتی و کتاب صوتی ویژه بررسی جشن‌ها و آیین‌های نوروزی در برنامه نوروز جشن نوزایی آفرینش را در شبکه جهانی ایران‌صدا دریافت کردند. در مجموع رادیو نزدیک به 90 هزار دقیقه و 150 عنوان برنامه در خصوص نوروز از 28 اسفند تا 13فروردین پخش کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر