jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۹۱۷۸ ۲۴ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۴

درپی یک جنایت خونین در شمال تهران ، مرد 26ساله به قتل رسید و با حضور ماموران در محل ، قاتل در زیرزمین خانه دستگیر شد. به گزارش خبرنگار ما ، در ساعت 15دقیقه بامداد یکشنبه ، ساکنان کوچه

وشاق در منطقه زعفرانیه با شنیدن صدای فریاد و درگیری میان 2نفر در یک منزل مسکونی ، موضوع را به پلیس 110 اطلاع دادند. ماموران با عزیمت به محل ، مقابل در ورودی جسد مرد 26ساله ای به نام تیمور فرمانی را مشاهده کردند که با اصابت چاقو جان خود را از دست داده بود. با توجه به مدت زمان کوتاه از تماس تلفنی مردم با مرکز فوریت های پلیسی و حضور ماموران در محل ، آنها احتمال دادند قاتل در محل باشد؛ بنابراین هنگام بازرسی ، عامل جنایت را که در زیرزمین مخفی شده بود، دستگیر کردند و موضوع را به بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران اطلاع دادند. با حضور بازپرس متین راسخ در محل و تحقیق از متهم که هویت وی یونس ی اعلام شده است ، متهم اعتراف کرد از 4سال پیش با مقتول دوست بوده و با همسر مقتول ارتباط نامشروع داشته و به همین منظور بارها به این خانه مراجعه کرده است و پس از قتل به توصیه همسر مقتول ، در زیرزمین خانه مخفی شده تا در فرصت مناسب از محل فرار کند. متهم افزود: من چندی پیش یک میلیون و 700هزار تومان به صورت قرض در اختیار مقتول قرار داده بودم و زمانی که پول خود را طلب کردم ، میان ما مشاجره لفظی درگرفت و من نیز با چاقو به او حمله کردم و او را کشتم . این گزارش حاکی است ، با توجه به اعترافات متهم در صحنه جنایت ، ماموران بار دیگر خانه مسکونی را بازرسی کردند و دختر فراری 17ساله ای را که چندی پیش از یکی از شهرهای غربی کشور فرار کرده بود، شناسایی و دستگیر کردند. با صدور قرار بازداشت موقت برای متهم ، معلوم شد با آن که مقتول شغل مناسبی نداشته ، اما هر ماه مبلغ 550هزار تومان بابت اجاره پرداخت می کرده است . همسر مقتول در اعترافات خود گفت : همسرم برای پرداخت اجاره بها، از مدتها پیش دختران فراری را به این محل می کشاند و سپس توسط افراد مختلفی که با او در ارتباط بودند ، این دختران مورد سوئاستفاده قرار می گرفتند. با ثبت اعترافات متهمان ، بازپرس متین راسخ دستور قضایی لازم را صادر کرد و پرونده برای تحقیقات بیشتر به شعبه 10 پلیس آگاهی ارجاع شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر