jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۹۰۴۶ ۲۱ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۲۰

از سوی بانک جهانی ، میزان خسارات وارد شده به مناطق آسیب دیده از زلزله بم یک میلیارد و 300میلیون دلار برآورد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، بانک جهانی که در کنار بانک توسعه اسلامی ، بانک همکاری های بین المللی ژاپن و شورای همکاری خلیج فارس برای پرداخت وام به برآورد خسارات مناطق زلزله زده پرداخته بود، مبلغ 400میلیون دلار وام برای این مناطق در نظر گرفته است . در صورت تصویب و طی مراحل اداری این وام به بخشهای مختلف با کارمزد مختلف و موارد مصرف متفاوت تقسیم می شود. وام اعطایی برای احداث مدارس با کارمزد 2درصد و 8ساله است و وام احداث زیر بناهای شهری با کارمزد 5درصد و 3ساله است . شورای همکاری خلیج فارس نیز وامی را به مبلغ 400میلیون دلار با کارمزد 2درصد و مدت 25سال پیشنهاد کرده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر