jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۸۶۷۵۱ ۰۲ اسفند ۱۳۸۹  |  ۱۴:۲۹

وزیر صنایع و معادن گفت : از محل منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ، تسهیلات ویژه و بلاعوض به بخش صنعت برای اجرای مناسب این قانون اختصاص می یابد .

به گزارش واحد مرکزی خبر ، علی اکبرمحرابیان در حاشیه بهره برداری از بزرگترین کارخانه فرآوری خرمای خاورمیانه در شیراز با اشاره به اجرای بسته حمایتی وزارت صنایع و معادن برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها افزود: به واحدی های صنعتی که جزء 23 رشته صنایع انرژی بر هستند و در سامانه مربوط نام نویسی کرده اند از محل خط اعتباری انرژی ، تسهیلات پرداخت می شود که تاکنون به تعدادی از این واحدها اختصاص یافته است .

وی گفت : برای تکمیل ، بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی نیز تسهیلات وجوه اداره شده خط انرژی به واحدی های صنعتی پرداخت می شود .

وزیر صنایع همچنین از اختصاص تسهیلات بلاعوض برای تامین گاز شهرک های صنعتی و اختصاص کمک های یارانه ای برای مصرف سوخت واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: برای واحدهای استفاده کننده گاز مایع ، از مبلغ پنج هزار و 600 ریالی قیمت گاز در هر متر مکعب سه هزار ریال یارانه پرداخت می شود.

وی افزود علاوه بر آن برای سوخت مازوت نیز حدود 500 ریال به ازای هر لیتر تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود .

محرابیان گفت: با تدابیر در نظر گرفته شده از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بخش صنعت در اجرای این طرح موفق بوده است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر