متهم را شناسایی کنید

کلاهبرداری با جعل عنوان دولتی

کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ ، مردی را با جعل عنوان مقام قضایی اقدام به کلاهبرداری می‌کرد را دستگیر کردند.
کد خبر: ۳۸۶۶۳۲

به گزارش ایسنا،‌ در ساعت 3 بامداد، 15 بهمن ماه سالجاری، مأموران کلانتری 127 نارمک در حین گشت‌زنی در خیابان شهید مدنی به دستگاه خودرو سواری بنز نقره‌ای رنگ مشکوک شدند.

با متوقف کردن و انجام بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که دستور توقیف خودرو در سامانه سراسری پلیس ثبت شده است. مأموران کلانتری درادامه بررسی‌های خود و در بازرسی از داخل خودرو یک دستگاه بی‌سیم دستی و یک عدد چراغ گردان و یک کیف حاوی اسناد و مدارک متعلق به ارگان‌های مختلف دولتی را کشف کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و با توجه به مجعول‌بودن تمامی اسناد و مدارک کشف شده از داخل خودرو، متهم به دستور بازپرس شعبه سیزدهم دادسرای ناحیه 4 تهران در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در ادامه تحقیقات بعمل آمده از سوی کارآگاهان مشخص شد که متهم به نام «عباس» با استفاده از اوراق و احکام جعل‌شده، خود را به عنوان مقام قضایی معرفی کرده و به احتمال بسیار زیاد نیز با معرفی و انتساب خود به مراجع دولتی و قضایی اقدام به فریب افراد کرده است.

سرهنگ کارآگاه مهدی قزلباش، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر تحقیقات در مورد شناسایی جرایم متهم در مراحل مقدماتی قرار دارد و شناسایی و دعوت از مالباختگانی که از این متهم شکایت دارند در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

وی با اعلام انتشار بدون پوشش چهره متهم گفت: با توجه به اسناد و مدارک بدست آمده از متهم و احتمال افزایش جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم صادر شده است.

قزلباش از کلیه مالباختگانی که موفق به شناسایی متهم شده‌اند دعوت کرد تا برای طرح یا پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی یا شعبه سیزدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران مراجعه کنند؛ وی از کلیه شهروندان که از اقدامات مجرمانه این متهم اطلاعاتی در اختیار دارند خواست تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 51055505 و 51055237 در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها