دکتر سرورالدین خبرداد:

پذیرش 60هزار تن در آزمون ارشد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از پذیرش حدود 60 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 90 خبر داد و افزود: نتایج نهایی آزمون نیمه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.
کد خبر: ۳۸۶۰۸۸

به گزارش ایسنا ، دکتر محمد حسین سرورالدین در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد 90 در حوزه دانشکده فنی دانشگاه تهران با بیان اینکه برای 951 هزار و 813 داوطلب کارت آزمون صادر شده است ، اظهارکرد: تعداد داوطلبان واقعی آزمون 871 هزار و 800 نفر است که با توجه به اینکه تعدادی از داوطلبان رشته شناور را انتخاب کرده‌اند 951 هزار و 813 کارت صادر شده است.

وی با اشاره به ادامه برگزاری آزمون تا روز جمعه در 142 کد رشته امتحانی، گفت: آزمون صبح امروز در 11 کد رشته با رقابت 191 هزار داوطلب و آزمون بعد از ظهر در 11 کد رشته با رقابت 176 هزار داوطلب برگزار شد.

سرورالدین با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد صبح فردا در 67 کد رشته امتحانی با رقابت 183 هزار داوطلب و آزمون بعد از ظهر روز پنج شنبه در 8 کد رشته امتحانی با رقابت 179 هزار داوطلب برگزار می‌شود، اظهارکرد: ‌آزمون صبح روز جمعه 29 بهمن ماه هم با رقابت 168 هزار و 500 داوطلب و آزمون بعد از ظهر جمعه با رقابت 144 هزار داوطلب برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به 115 حوزه اصلی آزمون کارشناسی ارشد 90 گفت: 33 حوزه امتحانی بوده است.

رییس سازمان سنجش با تاکید بر امنیت آزمون کارشناسی ارشد، خاطرنشان کرد: فقط موارد جزئی در آزمون امروز صبح گزارش شده است که البته تاثیری در روند آزمون نداشته است.

وی افزود: در آزمون امروز صبح گزارش یکی دو مورد بردن تلفن همراه توسط داوطلبان در حوزه آزمون بوده است که از آنان گرفته شده و تاثیری در امنیت آزمون نداشته است.

پذیرش 60 هزار داوطلب

سرورالدین با اشاره به پذیرش 60 هزار داوطلب در آزمون امسال خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته 15 هزار نفر رشد داشته است.

رییس سازمان سنجش از اعلام نتایج اولیه آزمون در دهه اول خرداد ماه و انتشار کلید سوالات آزمون از 7 تا 27 اسفند ماه خبر داد و افزود: نتایج نهایی آزمون در نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

وی در خصوص نحوه انتخاب رشته گفت: داوطلبان می‌توانند در صورت مجاز شدن یک رشته را در محل‌های مختلف انتخاب کنند.

سرورالدین با اشاره به آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری از فردا گفت: پیش بینی می‌شود در این مهلت مجدد 250 هزار داوطلب ثبت نام کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها