jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۸۵۹۸۵   ۲۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۹:۱۵

معاون وزیر بازرگانی خبر داد

اجرای طرح ملی خرید اعتباری برای همه

معاون وزیر بازرگانی گفت: در مرحله اول اجرای طرح ملی خرید اعتباری (میزان) ، کارت‌های اعتباری در میان کارکنان دولت توزیع می شود و در مرحله بعد این کارت میان همه افراد جامعه اجرا خواهد شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمدصادق مفتح در جمع مسئولان طرح ملی خرید اعتباری و ذیحسابان دستگاه‌های دولتی ؛ با بیان اینکه اجرای طرح ملی خرید اعتباری تنها به صدور کارت خرید اعتباری ختم نمی‌شود، افزود: به دنبال ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای این طرح در وزارت بازرگانی هستیم تا از این بستر استفاده کنیم و بتوانیم خدماتی را که در قالب‌های ابتدایی در حال اجراست به صورت برنامه‌ریزی شده و هدفمند اجرا کنیم.

وی یکی از گلوگاه‌های فرا روی طرح ملی خرید اعتباری را تامین اعتبار آن دانست و افزود: با اعلام آمادگی 15 بانک برای حضور در این طرح این مانع نیز برطرف شده و سرعت صدور کارت در بانک‌های عامل افزایش یافته است.

معاون فناوری اطلاعات و توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی گفت : خوشبختانه گروه توانا و قدرتمندی ؛ زیرساخت‌هایی را فراهم کرده اند تا باری که بر دوش ذیحسابی‌ها بوده است برداشته شود و این قابلیت نیز اضافه شده است که ارتباط طرح میزان با بانک‌های عامل برقرار شود تا محاسبه اقساط و درج در فیش حقوقی کارکنان در این سیستم صورت گیرد.

مفتح در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر تمام فروشگاه‌های دارای پایانه فروش POS می‌توانند با این سامانه ارتباط برقرار کنند و تاکنون دستگاه‌ها عملیاتی‌شده در کشور به 160هزار عدد رسیده است که تا اوایل اسفند به یک میلیون خواهد رسید.

مفتح گفت : معاونت فناوری و توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی قصد دارد به زودی طرح اجرای فروش اقساطی کالا را اجرا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر