jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۵۱۱۶   ۲۱ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۶

دادستان‌های ایتالیا که به نظر می‌رسد مدارک و شواهد کافی برای اثبات فساد اخلاقی برلوسکنی در اختیار دارند، دیروز خواسته خود را مبنی بر محاکمه فوری سیلویو برلوسکنی ، نخست‌وزیر ایتالیا، متهم به فساد اخلاقی بویژه ارتباط جنسی با دختر 17 ساله مراکشی و سوءاستفاده از قدرت اعلام کردند. به گزارش الجزیره، به دنبال این درخواست فشارهای وارده بر کابینه متمایل به راست و رو به انحطاط برلوسکنی 74ساله، تشدید خواهد شد.

ادموندو بروتی لیبراتی، دادستان میلان، اعلام کرده است مدارک و شواهد کافی برای اثبات فساد اخلاقی برلوسکنی در اختیار دارد.

در زمینه پرونده فساد اخلاقی نخست‌وزیر ایتالیا، دادستان‌های این کشور اعلام کرده‌اند برلوسکنی با تحت فشار قرار دادن پلیس، زمینه آزادی کریمه المحروق معروف به روبی را که به اتهام سرقت زندانی شده بود، فراهم کرده است. براساس اعلام دادستان‌های ایتالیا دلیل این اقدام برلوسکنی، نگرانی و ترس او از فاش‌شدن رابطه نامشروع خود با روبی - که سن قانونی ندارد - بوده است.

برلوسکنی در آن زمان گفته بود که این دختر خواهرزاده حسنی مبارک، رئیس‌جمهور مصر است. اگر خواسته دادستان‌های ایتالیا در رابطه با محاکمه فوری برلوسکنی پذیرفته شود، قاضی دادگاه 4 روز فرصت تصمیم‌گیری خواهد داشت و دادگاه رسیدگی به پرونده برلوسکنی طی چند ماه آینده برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر