jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۹۶۶ ۲۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۹

بازدید از تخت‌جمشید با محدودیت‌هایی همراه شد. این محدودیت‌ها شامل بازدید از چهارکاخ هخامنشی سه دروازه (مرکزی)، تچر، هدیش و بقایای کاخی موسوم به کاخ (ج) است. همچنین دسترسی گردشگران به ایوان غربی کاخ آپادانا با ایجاد موانع فلزی ناممکن شده است. به گزارش میراث فرهنگی و به گفته کارکنان تخت‌جمشید، این اقدام برای حفاظت بیشتر از بخش‌های آسیب‌پذیرتر مجموعه صورت گرفته است.

یکی از نگهبانان تخت‌جمشید در این مورد گفت: یادگار نویسی‌ عده‌ای از بازدیدکنندگان بر دیواره‌ها و ستون‌های تخت‌جمشید و عدم توانایی مجموعه برای جلوگیری از این اقدام، دلیل اصلی بسته شدن بخش‌هایی از تخت‌جمشید است.

وی با اشاره به فرسودگی شدید سنگ‌ها در کاخ هدیش، از قول مدیران مجموعه مدعی شد که هرگونه تردد در این قسمت به متلاشی شدن سنگ‌ها می‌انجامد.

بسته شدن درهای تخت‌جمشید به بهانه حفاظت بیشتر از این مجموعه در حالی صورت می‌گیرد که در سراسر تخت‌جمشید بی‌مبالاتی‌های آشکاری در امور حفاظتی دیده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر