jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۹۶۶   ۲۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۹

بازدید از تخت‌جمشید با محدودیت‌هایی همراه شد. این محدودیت‌ها شامل بازدید از چهارکاخ هخامنشی سه دروازه (مرکزی)، تچر، هدیش و بقایای کاخی موسوم به کاخ (ج) است. همچنین دسترسی گردشگران به ایوان غربی کاخ آپادانا با ایجاد موانع فلزی ناممکن شده است. به گزارش میراث فرهنگی و به گفته کارکنان تخت‌جمشید، این اقدام برای حفاظت بیشتر از بخش‌های آسیب‌پذیرتر مجموعه صورت گرفته است.

یکی از نگهبانان تخت‌جمشید در این مورد گفت: یادگار نویسی‌ عده‌ای از بازدیدکنندگان بر دیواره‌ها و ستون‌های تخت‌جمشید و عدم توانایی مجموعه برای جلوگیری از این اقدام، دلیل اصلی بسته شدن بخش‌هایی از تخت‌جمشید است.

وی با اشاره به فرسودگی شدید سنگ‌ها در کاخ هدیش، از قول مدیران مجموعه مدعی شد که هرگونه تردد در این قسمت به متلاشی شدن سنگ‌ها می‌انجامد.

بسته شدن درهای تخت‌جمشید به بهانه حفاظت بیشتر از این مجموعه در حالی صورت می‌گیرد که در سراسر تخت‌جمشید بی‌مبالاتی‌های آشکاری در امور حفاظتی دیده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر