jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۳۲۰۰   ۱۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰

به عقیده بسیاری از کاربران اکنون زمان تغییر و حرکت از حافظه‌های رم DDR3 به سوی حافظه‌های DDR4 فرا رسیده است.

سامسونگ اولین تولیدکننده‌ای است که این رویا را به حقیقت نزدیک کرده و محقق ساخته است. این شرکت بتازگی مراحل توسعه و تکامل اولین ماژول حافظه رم DDR4 DRAM را با استفاده از فناوری و چرخه تولید 30 نانومتری به پایان رسانده است. سامسونگ یکی از اولین شرکت‌هایی است که با به عضویت درآمدن در جنبش تولید محصولات سبز (دوستدار طبیعت یا Green) و از جمله از حافظه‌های رمی با این مشخصات، قدم‌های بزرگی را در راه یاری‌رساندن به صنعت فناوری اطلاعات (IT) در این راه برداشته است. اولین سری از این نوع حافظه‌های سبز به صورت ماژول‌های 4 گیگابایتی رم براساس DDR4 که از نسل بعدی چرخه‌های فناوری، جهت به کار بردن به همراه برنامه‌های نرم‌افزاری کاربردی اساسی از سوی سامسونگ طراحی، تولید و به بازار مصرف عرضه شده است. براساس ادعای سامسونگ، آنها با استفاده از این نوع ماژول‌های حافظه رم جدید DDR4 DRAM در نوت‌بوک‌ها موفق شده‌اند تا کارایی را تنها با ولتاژ 2‌/‌1 ولت تا سطوح 133 گیگابایت بر ثانیه بهبود بخشیده و حتی می‌توان انتظار داشت تا با بکاربردن این نوع حافظه‌ها مصرف برق (انرژی) را در مقایسه با رم‌های DDR3 با ولتاژ 5‌/‌1 ولتی تا 40 درصد کاهش دهند.

منبع: http:‌/‌‌/‌samsung.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر