jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۸۰۵۳۰   ۲۹ دی ۱۳۸۹  |  ۱۱:۲۲

امروز 29 دی‌ماه که به‌عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده، وضعیت هوای تهران در شرایط "ناسالم " قرار دارد.

به گزارش فارس، در حالی‌که تهرانی‌ها طی ماه‌های اخیر بدترین شرایط آلودگی هوا را طی سال‌های گذشته تجربه کردند امروز به روز هوای "پاک " رسیده‌ایم روزی که باز هم وضعیت هوای تهران در شرایط "ناسالم " قرار گرفته است.

علیرغم آنکه چند روزی است تهرانی‌ها شاهد بارش برف در تهران بوده‌اند اما هنوز هوای تهران در شرایط " ناسالم " است.

پرویز رضازاده؛ مدیر هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره شرایط فعلی هوای تهران به خبرنگار فارس می‌گوید: هوای تهران امروز و فردا در شرایط "ناسالم " است، البته 40 درصد غباری که به چشم می‌خورد بخار و رطوبت ناشی از آب‌شدن برف‌هاست اما 60 درصد آن همان آلودگی موجود در شهر است.

امروز روز هوای پاک است و مسئولان دستگاه‌های مرتبط طبق روال هرساله برای چندمین بار تنها به برپایی همایش‌هایی در این باره راضی شده‌اند.

آلودگی هوای تهران به دلیل اینکه طی دهه اخیر مکرراً در پاییز و زمستان هر سال رخ می‌دهد متأسفانه تبدیل به موضوعی کلیشه‌ای شده که مسئولان تنها در زمان بروز شرایط "اضطرار " به تشکیل جلساتی برای اتخاذ تصمیماتی مقطعی برای رفع آن اکتفا می‌کنند.

تصمیماتی که تکرار هر ساله آن‌ها تنها برای عبور از بحران مقطعی جواب می‌دهد تصمیماتی که از تعطیلی مدارس شروع می‌شود و با زوج و فرد کردن خودروها پایان می‌یابد. بار آلودگی هم که کاهش یافت دوباره روز از نو و روزی از نو.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر