jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۷۶۳۶۵   ۰۸ دی ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۶

نخستین دوره جشنواره ملی کتاب خلیج‌فارس برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این جشنواره که از سوی خانه کتاب برپا می‌شود، معرفی و تشویق نویسندگان، مترجمان و مصححانی عنوان شده است که خالق آثاری با موضوع خلیج‌فارس هستند. دایره داوری در این جشنواره، کتاب‌ها و پایان‌نامه‌هایی است که در یکی از محورهای تاریخ خلیج‌فارس و قیام‌های ضداستعماری در منطقه، اسناد و مدارک و سفرنامه‌ها، جغرافیای خلیج‌فارس،داستان و شعر مربوط به موضوع خلیج‌فارس تهیه و منتشر شده باشند. برنامه جشنواره کتاب خلیج‌فارس مصوب وزارت ارشاد است و بر اساس آیین‌نامه‌، این جشنواره هر دو سال یک بار برگزار خواهد شد؛ ولی در دوره نخست همه کتاب‌های 30 سال گذشته مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

از همه شاعران، نویسندگان، مترجمان، مصححان و دانشجویانی که طی سال‌های 1357 تا 1388 به خلق اثر پرداخته‌اند، دعوت شده 3 نسخه از آثار خود را تا پایان دی‌ماه به دبیرخانه جشنواره ملی کتاب خلیج‌فارس ارسال کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر