اریک کانتونا ،ستاره مشهور سابق فوتبال جهان با اعلام فراخوان رسمی، از فرانسوی‌ها خواست با بیرون کشیدن موجودی حساب‌های خود از بانک‌ها، علیه دولت نیکلا سارکوزی انقلاب کنند.
کد خبر: ۳۶۹۵۴۰

به نوشته روزنامه‌ لوفیگارو، اریک کانتونا، ستاره سابق تیم ملی فرانسه و تیم منچستر یونایتد ، از فرانسوی‌ها خواسته است در اقدامی هماهنگ با بیرون کشیدن پول‌هایشان از حساب‌های بانکی خود در تاریخ 7 دسامبر انقلابی مسالمت آمیز را علیه دولت نیکلا سارکوزی ، رئیس جمهور این کشور انجام دهند.

وی در ویدئویی که برای این فراخوان در سایت فیس بوک منتشر کرده است، گفت: اگر 20 میلیون فرانسوی پولشان را از حساب‌هایشان بیرون بکشند، دولت فرانسه سقوط خواهد کرد و انقلاب ما از طریق بانک‌ها به وقوع می‌پیوندد.

در حال حاضر 18 هزار نفر در سایت فیس بوک به این فراخوان پاسخ مثبت داده‌اند و نگرانی‌هایی از این بابت در دولت فرانسه بوجود آمده است.

اریک کانتونا، با این تئوری نابودی دولت سارکوزی را در کمتر از دو دقیقه پیش بینی کرده است.

وی گفته است که با این کار انقلاب فرانسوی‌ها بدون نیاز به هیچ گونه سلاح و خونریزی انجام خواهد شد.

همچنین این ایده کانتونا که به انقلاب کانتونا مشهور شده، در بلژیک نیز با استقبال مواجه شده است.

جرالدین فوییان، کارگردان بلژیکی نیز این ایده کانتونا را در بلژیک و در همان تاریخ تعیین شده توسط وی به کار گرفته است.

وی سایتی را در اینترنت برای انجام این امر راه‌اندازی کرده و پیش بینی کرده است که حداقل 15 هزار بلژیکی به پیروی از این درخواست حساب‌هایشان را خالی خواهند کرد.

اما این کار در کشور کوچک بلژیک نگرانی‌هایی را ایجاد کرده و واکنش‌هایی را در پی داشته است، چرا که نتایج انجام این اقدام در کشور کوچک بلژیک به مراتب زیانبارتر از فرانسه است.

میشل ورمارک، مدیر فدراسیون مالی بلژیک هشدار داد: این کار نظام مالی شکننده بلژیک را متزلزل می‌کند. این کار باعث بوجود آمدن بحران مالی در بانک‌ها و موسسات مالی می‌شود و در نتیجه آن دولت مجبور است برای نجات بانک‌ها اقدامات اساسی انجام دهد که این موضوع هزینه‌های سنگینی را به دولت بلژیک تحمیل می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها